Dnes je 23. 4. 2017  - Svátek má Vojtěch

Ing. Jiří Carbol

Senátor Parlamentu České republiky


Volební obvod 69
frýdecko-místecko, frýdlantsko

Aktuality


Poděkování od Rekonstrukce státu

  Středa  19. 4. 2017
Vážený pane senátore,

dovoluji si Vám jménem platformy Rekonstrukce státu poděkovat za předložení a podporu návrhu vedoucího ke zrušení neadekvátní a legislativně nekvalitní plošné výjimky pro podniky vlastněné státem či obcemi. Považujeme za velmi důležité, že vy i kolegové z KDU-ČSL takto jednoznačně podporujete zachování smysluplné podoby zákona o registru smluv.

celý článek...

Senát bude projednávat „vykostěný“ registr smluv

  Středa  12. 4. 2017
Senátoři z výboru pro veřejnou správu v úterý projednávali novelu zákona o registru smluv. Původní poslanecký návrh byl ve sněmovně doplněn mnoha dalšími širokými výjimkami pro státní a městské firmy, až dostal nelichotivou nálepku „vykostěný“.
celý článek...

Pošta Partner

  Středa  15. 3. 2017
Česká pošta počítá s tím, že se 2 500 poboček ze stávajících 3 200 převede na poštu Partner. A to do roku 2025.
Česká pošta bude mít v cílovém stavu cca 700 vlastních provozoven, zbývající budou provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou. Vychází tak z usnesení vlády z 22. dubna 2015.
Pošta Partner je plnohodnotnou alternativou pobočky pošty.
K realizaci projektu bylo využito zahraničních zkušeností, hlavně ze sousedních států Německa a Rakouska.
celý článek...

1. Mají národní podnik Budvar a společnosti s většinovým podílem státu, krajů a obcí mít výjimku ze zveřejňování v registru smluv? Pokud ano/ne, z jakého důvodu?

  Pondělí  13. 3. 2017
Nepodpořím sněmovní verzi, která vyjímá z povinnosti zveřejňování skoro všechny státní a městské podniky. Pokud na tom bude shoda v senátním klubu KDU-ČSL a nezávislí, tak podpořím vyjmutí ze zákona pro Budvar, která byla původním obsahem novely. Pokud ale taková jednotlivá změna nebude pro naše senátory akceptovatelná, budu hlasovat pro zamítnutí sněmovní novely zákona. I nadále podporuji původně schválený záměr zveřejňování smluv, který vede k transparentnosti a lepšímu nakládání s veřejnými prostředky.
celý článek...

Pozvánka na seminář

  Středa  8. 3. 2017
Pozvánka na seminář na téma: „Zabraňme vylidňování území,
aneb jak zajistit jeho obslužnost“.
celý článek...

Mistroství Euroregionu Beskydy v judu

  Sobota  4. 3. 2017
Senátor Jiří Carbol velmi rád přijal pozvání na mezinárodní soutěž mládežnických kategorií v judu. Mistrovství Euroregionu Beskydy se uskutečnilo 4. března 2017 v hale 7. základní školy na ul. 1. Máje ve Frýdku - Místku. Klub se rozhodl uspořádat soutěž na počest 750-tého výročí města Frýdku-Místku. Zúčastnilo se 300 soutěžících, nejen z České republiky, ale i z příhraničních regionů Slovenska a Polska. Velké poděkování patří všem organizátorům za skvěle zvládnutou akci a v neposlední řadě všem soutěžícím.
celý článek...

Senátor Jiří Carbol navštívil Hospic ve Frýdku-Místku

  Úterý  14. 2. 2017
Milan Štěch, předseda Senátu PČR, navštívil v rámci návštěvy Moravskoslezského kraje i město Frýdek - Místek. Setkání s předsedou Senátu a jeho chotí se zúčastnil také senátor obvodu č. 69 Frýdek - Místek, Jiří Carbol, společně navštívili Hospic ve Frýdku-Místku, který je zařízením města.
celý článek...

Návštěva nízkoprahového zařízení

  Neděle  12. 2. 2017
Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bunkr o.p.s. v Třinci jsme navštívili společně s místopředsedou Poslanecké sněmovny Janem Bartoškem, poslankyni Pavlou Golasowskou a náměstkem hejtmana MSK Jiřím Navrátilem. Prohlédli jsme si nejen hudební zkušebnu , ale také Komunitní centrum Borek, kde jsme diskutovali s klienty i pracovníky o potřebnosti služby. Seznámili jsme se s problémy financování těchto služeb, které nám nastínil ředitel Roman Brzezina a metodička Renáta Turoňová. Věřím, že tato návštěva je významným krokem k utužení spolupráce zejména mezi tímto zařízením a Moravskoslezským krajem.
celý článek...

Zpráva roku: Stavbě obchvatu Frýdku-Místku již nic nebrání

  Úterý  7. 2. 2017
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) vydalo souhlasné stanovisko k vlivu stavby obchvatu Frýdku-Místku na životní prostředí (EIA). Stavbě téměř devítikilometrového úseku tak nic nebrání ve vydání stavebního povolení, sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

Obchvat Frýdku-Místku, na který město čeká dlouhá desetiletí, má být součástí trasy transevropské dopravní sítě Brno – Olomouc – Český Těšín – Krakov. Naváže na už hotové úseky dálnice D48 a rovněž na dálnici D56 vedoucí z Ostravy.


celý článek...

Měl by zákon do zastupitelstev obcí obsahovat výrazné většinové prvky?

  Pátek  27. 1. 2017
Polemika JUDr. Stanislava Polčáka a Ing. Jiřího Carbola k tomuto tématu.
celý článek...

S europoslancem Tomášem Zdechovským ohledně obchvatu Frýdku-Místku

  Úterý  3. 1. 2017
Dnes se na Krajském úřade Moravskoslezského kraje uskutečnila schůzka v rámci poslaneckých dní europoslance Tomáše Zdechovskéhou s náměstky hejtmana, Lukášem Curylem a Jiřím Navrátilem a senátorem Jiřím Carbolem.
celý článek...

Senát nepodpořil povinnost dvoudenní lhůty na dodání léků do lékáren

  Středa  21. 12. 2016
Senátoři se na své prosincové schůzi postavili proti poslaneckému návrhu novely zákona o léčivech, který měl zajistit rovné podmínky k přístupu k lékům pro všechny pacienty. Pozměňovací návrh přijatý v Senátu, negarantuje povinnost distributora dodat potřebný lék do lékárny do dvou dnů a je tak namířen proti českým pacientům, protože je jen na libovůli distributora, kdy potřebný lék doveze do lékárny. Již dnes odmítají distributoři pravidelně dodávat léky do vzdálenějších lékáren na malých městech a vesnicích. Současný pokřivený stav v oblasti dodávek léčiv do lékáren v Česku vyhovuje jen lékárenským řetězcům, které jsou majetkově propojeny s velkoobchodem a budou tak nadále přednostně zásobovány.
celý článek...

Zamezení vývozu léků do zahraničí

  Pondělí  12. 12. 2016
V pátek 9. prosince 2016 jsem se sešel na pracovní schůzce s předsedou Grémia majitelů lékáren, kterým je Mgr. Marek Hampel. Jednali jsme o novele zákona o léčivech, která má zamezit vývozu léků do zahraničí, aby nedocházelo k situacím, že naši pacienti pak tyto léky marně shání.
celý článek...

Distancování se od omluvy ústavních činitelů Číně

  Středa  30. 11. 2016
Podpořil jsem prohlášení Senátu k zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice, kterým jsme se distancovali od prohlášení 4 ústavních činitelů z 18. října 2016. Hlavním důvodem mého rozhodnutí je podpora zachování pracovních míst v regionu Moravskoslezského kraje, ohrožených dumpingovým dovozem levné čínské oceli. Jedná se nejen o 15 tisíc pracovních míst v ocelářském průmyslu, ale i o 45 tisíc návazných pracovních míst.
celý článek...

Přeji Vám všem, abyste radostně a ve zdraví prožili dobu Adventu

  Neděle  27. 11. 2016

celý článek...

Tolerance alkoholu u cyklistů? Novela zvyšuje riziko lidských tragédií

  Úterý  22. 11. 2016
Návrh, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu po vypití několika sklenek vína či piva,předložila skupina senátorů, v čele s místopředsedou horní komory Zdeňkem Škromachem. Předloha má podle rakouského vzoru uzákonit, že cyklisté na cyklostezkách a na silnicích třetí třídy by mohli mít až 0,8 promile alkoholu v krvi, pokud pojedou na kole sami. Přitom další podmínka, že alkohol nevyloučí jejich schopnost řídit kolo, mi připadá poněkud humorná – jak by mohli v opačném případě kolo řídit?
Pokutu za jízdu na kole pod vlivem alkoholu novela zachovává, jen ji snižuje ze současných 2500 až 20 000 korun na nejvýše 500 korun. Sankce by se na cyklistu vztahovaly i v případě, že by pod vlivem alkoholu zavinil dopravní nehodu.

celý článek...

Hudbou pro rodinu

  Neděle  20. 11. 2016
V neděli 20. listopadu se konal v kostele sv. Václava v Ostravě benefiční koncert Hudbou pro rodinu. Speciálním účinkujícím byl ministr zemědělství Marian Jurečka. Hosty byli senátor Jiří Carbol, poslanec Petr Kudela, náměstek hejtmana Lukáš Curylo.Výtěžek z tohoto kocertu bude věnován na podporu projektu integračního klubu BRÁNA "Žít svůj život" a další činnost Centra pro rodinu a sociální péči.
celý článek...

Trh vzdělávání a pracovního uplatnění 2016

  Úterý  15. 11. 2016
Dne 8. listopadu 2016 se v Národním domě ve Frýdku - Místku uskutečnila prezentace učebních a studijních oborů středních škol, prezentace povolání a prezentace zaměstnavatelů, pod hlavičkou Úřadu práce ČR, kontaktního pracoviště Frýdek - Místek a Statutárního města Frýdek - Místek.
celý článek...

Koncert Vlasty Redla s Malou partou

  Pondělí  14. 11. 2016
Dne 7. prosince 2016 v 19 hodin srdečně zveme všechny příznivce Vlasty Redla a Malé Party do Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí na benefiční koncert, který pořádá Charita Frýdek-Místek, město Frýdlant nad Ostravicí a Kulturní centrum. Ještě jednou jste všichni srdečně zváni.

celý článek...

Mše svatá ve Frýdlantě nad Ostravicí

  Neděle  6. 11. 2016
U příležitosti 140. výročí posvěcení kaple Blahoslavené Panny Marie ve Středisku sociálních služeb města Frýdlantu nad Ostravicí se uskutečnilo dne 4. listopadu 2016 slavnostní setkání ke cti sv. Karla Boromejského, pod patronací města a farnosti Frýdlantu nad Ostravicí.
celý článek...

Dalajlama navštívil senátory

  Středa  19. 10. 2016
Dnes se asi 50 senátorů sešlo v Zeleném salonku v Senátu, aby se setkalo s tibetským duchovním vůdcem Dalajlamou.
celý článek...

120. výročí od posvěcení Kudjelkovy kaple v Petřvaldě

  Úterý  18. 10. 2016
Společně s místostarostou obce Mořkov Jiřím Navrátilem přijal senátor Jiří Carbol pozvání starosty obce a vedení obce Petřvald na oslavu 120. výročí od posvěcení Kudjelkovy kaple, která je v majetku obce a o kterou se obec prvotřídně stará.
celý článek...

Podporuji Petra Orla do Senátu za obvod Novojičínsko

  Úterý  11. 10. 2016
Vyjadřuji svou podporu ve 2. kole senátních voleb kandidátovi Petru Orlovi, který dobře zná senátní obvod Novojičínsko, kde prožil celý svůj život. Svým aktivním a dlouholetým působením na místě šéfa stanice pro záchranu ohrožených zvířat prokázal, jak silný vztah má k ochraně přírody a krajiny. Petr Orel je poctivý a zásadový člověk. Takové lidi v Senátu všichni potřebujeme.
celý článek...

Do Senátu podporuji Pavlu Golasowskou

  Úterý  11. 10. 2016
Paní Pavlu Golasowskou znám nejen jako skvělou političku, ale i kamarádku a hlavně obětavou matku početné rodiny. Má velké zkušenosti z oblasti sociální politiky, což je v tomto regionu velmi významné. Plně ji podporuji i v 2. kole senátních voleb, které se konají tento pátek a sobotu. Vážení voliči, dejte, prosím, svůj hlas Pavle Golasowské, protože nejvýchodnější region České republiky potřebuje v Senátu ženu, která zde má kořeny a cit k zdejším lidem.
celý článek...

Aukce výtvarných děl

  Pondělí  10. 10. 2016
Jménem Charity Frýdek-Místek si Vás senátor Jiří Carbol dovoluje pozvat na další ročník AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL, nad kterým opět převzal záštitu. Aukce se koná 14. října 2016 od 17 hodin opět v Rytířském sále frýdeckého zámku.

celý článek...

Krajský den seniorů v Dobré, pod záštitou senátora Jiřího Carbola

  Středa  28. 9. 2016
Ve středu 28. září o státním svátku se v Základní škole v obci Dobrá uskutečnil již 12. ročník Krajského dne seniorů, pod záštitou starosty a senátora Jiřího Carbola. V úvodu všechny přivítala a popřála hezký sváteční den, paní Zlatuška Paršová, předsedkyně Krajské rady Svazu důchodců ČR, Moravskoslezského kraje. Srdečné přivítání s přáním krásných zážitků se dostalo přítomným, od senátora a starosty obce Dobrá, Jiřího Carbola.
celý článek...

Senátor Jiří Carbol převzal záštitu nad setkáním onkologických organizací v Moravskoslezském kraji

  Úterý  27. 9. 2016
Senátorovi Jiřímu Carbolovi bylo velkou ctí, převzít záštitu nad setkáním všech onkologických organizací Moravskoslezského kraje. Hostitelem nyní byla Frýdecko - Místecká organizace.
celý článek...

Výstava ovoce a zeleniny zahradkářů v Dobré

  Sobota  17. 9. 2016
V Dobré se v letošní sezoně opět urodilo.
celý článek...

Lašské slavnosti v Sedlištích

  Neděle  4. 9. 2016
Devátý ročník Lašských slavností v obci Sedliště se opět vydařil
celý článek...

Školní rok zahájil senátor Jiří Carbol v Dobré

  Čtvrtek  1. 9. 2016
První školní den 2016/2017 zahájil senátor Jiří Carbol ve škole v obci Dobrá.
celý článek...

Velká Doberská

  Sobota  27. 8. 2016
Tradiční akci se stala Velká Doberská
celý článek...

Schváleno v Senátu

  Středa  24. 8. 2016
Dnes jsem v Senátu podpořil novelu zákona o sdružování v politických stranách, Pokud bude novela schválená Poslaneckou sněmovnou a podepsána prezidentem, tak dojde k významným novinkám ve fungování a hospodaření politických stran. Strany, budou muset vést transparentní účty, hospodaření bude kontrolovat nově zřízený nezávislý úřad. Bude také zaveden limit pro výše daru, od jednoho dárce.
celý článek...

Palkovické dožínky

  Pondělí  22. 8. 2016
Každoročně se v měsíci srpnu koná v malebné podbeskydské obci Palkovice, dožínková slavnost. Letos to bylo již potřinácté.
celý článek...

Setkání na Čeladné

  Sobota  23. 7. 2016
MO KDU - ČSL v Čeladné uspořádala v sobotu 23. 7. 2016 v areálu myslivecké chaty skvělou akci pod názvem ,, Letní posezení s grilováním selátka. Byl připraven bohatý program pro děti i dospělé. Nechyběly výborné zabijačkové speciality a skvělé domácí zákusky. Také pivečko chutnalo v parném odpoledni. Mezi návštěvníky nechyběl senátor Jiří Carbol, který popřál všem hezkou zábavu, a hlavně poděkoval všem obětavým organizátorům za skvěle připravenou akci.
celý článek...

Odhalení sochy sv. Anežky České v Senátu PČR

  Neděle  26. 6. 2016
Členové horní komory dnes také řešili novelu zákona o právu shromažďovacím, která mimo jiné rozšiřuje okruh osob, které mohou shromáždění oznámit. Novela se s pozměňovacími návrhy vrací k novému projednání do Poslanecké sněmovny. Stihli jsme i odhalit sochu sv. Anežky České, která bude v září tohoto roku předána jako dar našeho státu papeži Františkovi.
celý článek...

Návrh zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich

  Středa  15. 6. 2016
Pane předsedající, pane ministře, vážené kolegyně a kolegové. Chtěl bych navázat na slova předřečníka pana senátora Horníka. Protože jsem podpořil v našem výboru návrh sankce, zkráceně je nazván zákaz pobytu, a chtěl bych říci, že je škoda, že ze zákona bylo vypuštěno něco, co funguje. Jak bylo řečeno, v předloňském roce byl použit tento zákaz nebo tato sankce 200krát, v následujícím roce už to bylo asi jenom deset případů. To znamená, že si ti lidé, kteří páchali přestupky a do té doby byli nepostižitelní, uvědomili, že sankce od obecního nebo městského úřadu může přijít.


celý článek...

Den rodin v Šenově

  Neděle  12. 6. 2016
Stalo se již každoroční tradicí, že MO KDU - ČSL v Šenově a Jednota Orel pořádají pro děti a jejich rodiče zábavné odpoledne, pod názvem Den rodin. Byl připraven bohatý program, jak sportovní, tak i kulturní. Děti se mohly radovat z různých atrakcí a soutěžit ve sportovních disciplínách. Bohaté občerstvení a výborná zmrzlina, všechny v tomto horkém nedělním odpoledni osvěžila. Pozvání na slavnost přijal i senátor Jiří Carbol s manželkou.
celý článek...

Návštěva ministra zemědělství Mariana Jurečky a senátora Jiřího Carbola na Farmě Herot

  Čtvrtek  19. 5. 2016
Ministr zemědělství Marian Jurečka navštívil v rámci návštěvy Moravskoslezského kraje, rodinnou zemědělskou Farma Herot v Pržně na Frýdecko - Místecku. Ministra doprovázeli, senátor Jiří Carbol a místostarosta obce Mořkov, Jiří Navrátil. Setkali se zde také se starostou obce Pržno, Petrem Blokšou.
celý článek...

Jiří Carbol spolu s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou navštívili Marlenku

  Čtvrtek  19. 5. 2016
Ministr zemědělství Marian Jurečka za doprovodu senátora Jiřího Carbola navštívili největší podnik na výrobu medových dortů Marlenka ve Frýdku - Místku.
celý článek...

Senátor Jiří Carbol převzal záštitu nad Mezinárodním festivalem pěveckých sborů Baška 2016

  Úterý  17. 5. 2016
Málokterá obec v Moravskoslezském kraji má tak skvělý amatérský soubor, který ovšem předvádí výkony na profesionální úrovni, jako je tomu v Bašce. Není pochyb, že je zde řeč o Lašském smíšeném pěveckém sboru, jehož věhlas dosahuje i na místa velmi vzdálená. Koncertují nejen v tuzemsku, ale i v celé Evropě. Jejich vystoupení mohli sledovat diváci např. v Rakousku, Itálii nebo Švýcarsku. Veliký respekt začne člověk cítit již v okamžiku, kdy se dozví, že soubor byl založen v roce 1952 a funguje tedy nepřetržitě již 64 let!
celý článek...

Svátek matek v Charitě Frýdek-Místek

  Pátek  13. 5. 2016
Charita Frýdek - Místek uspořádala ve čtvrtek 12. května v Lidovém domě v Místku, přátelské setkání seniorů, příznivců a přátel Charity a členů Charitativního klubu seniorů. Program byl zaměřen k oslavě Svátku matek.
celý článek...

Český den proti rakovině

  Středa  11. 5. 2016
V rámci návštěvy Senior pointu ve Frýdku-Místku si zakoupil kytičku proti rakovině i senátor Jiří Carbol,  kterou mu prodala pracovnice tohoto kontaktního centra pro seniory Libuše Hrbáčová.
celý článek...

Přání ke dni matek

  Neděle  8. 5. 2016
Milé maminky a babičky. Dnes je Váš velký den. Ať je plný štěstí, zdraví a lásky jen. Přeji Vám všechno nejlepší k Vašemu svátku.

Srdečně a s úctou Jiří Carbol
celý článek...

Májový benefiční koncert pořádá Charita Frýdek - Místek s obcemi Dobrá, Dobratice, Nošovice a Nižní Lhoty.

  Pátek  6. 5. 2016
Dne 17. května 2016 v 19 hodin srdečně zveme všechny příznivce nádherných zpěvů do kostela sv. Jiří v Dobré, na Májový benefiční koncert, kde vystoupí vokální soubor GENTLEMEN SINGERS. Ještě jednou jste všichni srdečně zváni.
celý článek...

Vyhazování potravin skončilo

  Čtvrtek  28. 4. 2016
Řetězce vyhodí ročně 11 tisíc tun potravin. To včera skončilo! Jídlo už zbytečně nepoletí do koše, ale supermarkety nad 400 m2 je budou muset nejdříve nabídnout charitě. Návrh lidoveckého poslance Petra Kudely jsme včera schválili v Senátu.


celý článek...

Senátor Jiří Carbor se zúčastnil 20. ročníku mezinárodní svářečské soutěže žáků středních škol

  Úterý  19. 4. 2016
Senátor Jiří Carbol se na pozvání ředitele Střední odborné školy Frýdek - Místek p. o. Pavla Řezníčka zúčastnil zahájení významné akce, propagující řemeslné obory. Střední odborná škola z Lískovecké ulice ve Frýdku (SOŠ) pořádala ve dnech 19. a 20. dubna 2016 již 20. ročník soutěže žáků středních škol ve svařování o Zlatý pohár Linde.
celý článek...

Velikonoční přání

  Pátek  25. 3. 2016
Radostné prožití velikonočních svátků a k tomu hodně mokrý "šmigrust" přeje všem Jiří Carbol
celý článek...

Jiří Carbol zahájí Zlatý pohár Linde

  Pondělí  21. 3. 2016
Senátor Jiří Carbol slavnostně zahájí 20. ročník mezinárodní svářečské soutěže žáků středních škol Zlatý pohár Linde, která se bude konat na Střední odborné škole ve Frýdku-Místku.
celý článek...

Vláda dnes schválila výstavbu obchvatu Frýdku-Místku

  Středa  16. 3. 2016
Na dnešním zasedání vlády byly  schváleny parametry veřejné zakázky na stavbu dálničního obchvatu Frýdku-Místku. Díky iniciativě senátora za Frýdecko - Místecko Jiřího Carbola, proběhla minulý měsíc schůzka u premiéra Bohuslava Sobotky. Jednání byl přítomen i ministr dopravy Dan Ťok, který přislíbil zahájit výstavbu obchvatu co nejdříve. Jeho příslib se dnes stal skutečností.
celý článek...

Jednání u premiéra Sobotky ohledně výstavby obchvatu Frýdku-Místku

  Středa  2. 3. 2016
Dnes se uskutečnila plánovaná schůzka u premiéra Sobotky ohledně výstavby obchvatu Frýdku-Místku. Jednání byli přítomni ministr dopravy Dan Ťok, senátor Petr Gawlas, primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký a náměstci primátora Karel Deutscher a Pavel Machala.
celý článek...

Benefiční koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou byl beznadějně vyprodán

  Středa  24. 2. 2016
Středeční večer 24. února 2016 patřil v kostele sv. Jana a Pavla v Místku významnému a oblíbenému hudebnímu tělesu – Hradišťanu v čele s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou. Koncert pořádala Charita Frýdek-Místek ve spolupráci s farností Místek. Na tři sta padesát návštěvníků koncertu přivítala Renáta Zbořilová z Charity Frýdek-Místek.
celý článek...

Poděkování Třikrálovým koledníkům ve Frýdku - Místku

  Čtvrtek  11. 2. 2016
V sobotu 6. února 2016 se uskutečnilo v kině Vlast ve Frýdku - Místku poděkování koledníkům Třikrálové sbírky. V úvodu všechny přivítal ředitel Charity Frýdek-Místek, Martin Hořínek a poděkoval jim za jejich obětavost. Všechny přítomné také pozdravil senátor Jiří Carbol a poděkoval nejen koledníkům, ale i organizátorce Třikrálové sbírky, paní Renatě Zbořilové.
celý článek...

Exekutorská komora otevřela v Ostravě pro občany bezplatnou poradnu

  Úterý  9. 2. 2016
Exekutorská komora otevřela v Ostravě bezplatnou právní poradnu pro občany, kteří potřebují pomoc v oblasti exekučního řízení a výkonu rozhodnutí. Vznik poradny si vyžádala situace v Moravskoslezském kraji, který je s 554 tisíci aktuálně vedenými exekucemi dlouhodobě jednou z nejvíce postižených oblastí v České republice. Jen vloni bylo v kraji zahájeno 85 tisíc nových exekučních řízení, což je třetí největší číslo po Praze (130 tisíc) a Ústeckém kraji (105 tisíc). Většina nových exekucí je přitom uvalována na osoby, které již nějakou exekuci mají.


celý článek...

Senátor Jiří Carbol převzal záštitu nad Benefičním koncertem Charity Frýdek-Místek

  Středa  3. 2. 2016
Charita Frýdek-Místek zve na Benefiční koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou, nad kterým převzal záštitu právě senátor Jiří Carbol.
Koncert se koná 24. února 2016 od 19:00 hod., v kostele sv. Jana a Pavla v Místku za podpory farnosti Místek. Vstupné činí 250,-Kč.
Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji v knihkupectví Jakub v Místku od 5. 2. 2016.
Výtěžek koncertu bude použit na potřeby Charity Frýdek-Místek.


celý článek...

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek ve Frýdku-Místku

  Úterý  26. 1. 2016
Již v prvních lednových dnech zavítal předseda KDU-ČSL, Pavel Bělobrádek do Moravskoslezského kraje. V úterý 19.1.2016 se zúčastnil 5. zasedání Okresního výboru KDU-ČSL Frýdek – Místek, rozšířené o předsedy místních organizací. Schůze se konala v sále Národního domu. Ve svém projevu Pavel Bělobrádek vyhodnotil komunální volby, ocenil výsledek zejména 2. kola senátních voleb v MSK, který jednoznačně postavil do čela Ing. Jiřího Carbola, současného senátora. Politické novinky, projednávání zákonů, migrační krize, přijímání migrujících křesťanů, ekologie, připravované dotační tituly, budoucnost MSK ve vztahu k OKD, elektronická evidence tržeb, ochrana hranic a bezpečnost občanů před jarní vlnou migrantů do Evropy, to byly stěžejní témata, o kterých se dlouze diskutovalo.
celý článek...

Stavba obchvatu Frýdku – Místku je podle ministra v ohrožení

  Pondělí  11. 1. 2016
Senátor Jiří Carbol a europoslanec Tomáš Zdechovský dne 8. ledna 2016 osobně navštívili ministra dopravy Dana Ťoka ve věci stavby R48 Frýdek - Místek – obchvat. Na jednání za účasti ředitele ŘSD Jana Kroupy se dozvěděli, že výstavba dlouho očekávaného obchvatu města je ve velkém ohrožení. Dokonce může dojít i k úplnému zastavení příprav. 
 
celý článek...

Jiří Carbol spolu s europoslancem Tomášem Zdechovským navštívili Magistrát ve Frýdku-Místku

  Čtvrtek  7. 1. 2016
Europoslanec Tomáš Zdechovský spolu se senátorem Jiřím Carbolem navštívili i Magistrát ve Frýdku-Místku. Hlavním bodem jednání bylo téma, které trápí obyvatele Frýdku-Místku, a to výstavba obchvatu města.


celý článek...

Schválili jsme v Senátu

  Středa  6. 1. 2016
Dnes jsme v Senátu schválili zrušení věkové hranice 70 let pro diplomaty nebo zrušení poplatků vybíraných za lidové písně, které u nichž je autor neznámý. Příští týden nás čeká debata o novele silničního zákona nebo branného zákona.

celý článek...

Senát schválil mírné navýšení peněz pro obce

  Středa  2. 12. 2015
Senát na dnešním jednání projednal novelu zákona o rozpočtovém určení daní, kterou se navyšují příjmy krajům. V rámci projednávání senátoři hlasovali také o navržené změně předloženého zákona ve prospěch obcí a měst. Celkem ze dvou senátních výborů a komise pro venkov byl předložen pozměňovací návrh, kterým se navyšují příjmy obcí o 2,0 mld. Kč, v letech dalších pak meziročně o dalších cca 7,0 mld. Kč.
celý článek...

Senátní výbor pro veřejnou správu podpořil navýšení příjmů nejen krajů, ale i obcí!

  Středa  25. 11. 2015
Na dnešním jednání senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí byl podpořen návrh novely zákona o rozpočtovém určení daní, kterou se navrhuje od 1. ledna 2016 zvýšit podíl daňových výnosů krajů na DPH ze stávajících 7,86% na původní procentní podíl krajů z let 2005-2011, tedy na 8,92%. Současně senátoři podpořili, aby podobně jako je tomu u krajů, došlo k postupnému sjednocení procentního podílu na všech daňových výnosech také u obcí.
celý článek...

Tisková zpráva Jiřího Carbola – Pracovní skupina k projektu „Pošta Partner“

  Pondělí  2. 11. 2015
21. října 2015 zasedla v Senátu poprvé pracovní skupina k projektu „Pošta Partner“, která je složena ze zástupců ministerstev vnitra, financí, průmyslu a obchodu, České pošty, Českého telekomunikačního úřadu a zástupců místních samospráv (Svazu měst a obcí, Svazu místních samospráv a Spolku pro obnovu venkova).
Tato pracovní skupina vznikla na základě výsledků kulatého stolu „Poštovní zákon a jeho důsledky“ a jejím gestorem je za Senát PČR senátor Jiří Carbol.


celý článek...

Senátor Jiří Carbol převzal záštitu nad aukcí výtvarných děl, pořádanou Charitou Frýdek - Místek

  Pátek  9. 10. 2015
Pátý ročník aukce výtvarných děl se uskutečnil v pátek 9. října 2015 v Rytířském sále Frýdeckého zámku. Svou přítomností nás poctil senátor Jiří Carbol, který nad aukcí převzal záštitu.
celý článek...

Křest knihy Ústav Edvarda Beneše v letech 1950 - 1964

  Úterý  6. 10. 2015
Dne 6. října 2015 se v knihkupectví Kapitola ve Frýdku Místku uskutečnil křest knihy autora doktora Pavla Carbola, pod názvem Ústav Edvarda Beneše v letech 1950 - 1964.
Knihu pokřtil senátor Jiří Carbol, a u této slavnostní chvíle přednesl projev s poděkováním, autorovi knihy, PhDr. Pavlovi Carbolovi, Ph.D.
celý článek...

Krajský den seniorů..,, Aby člověk nebyl sám“

  Sobota  3. 10. 2015
íspěvek senátora Jiřího Carbola u příležitosti 11. ročníku Krajského dne seniorů v Ostravě - Petřkovicích, nad kterým dne 3. 10. 2015 převzal záštitu.
celý článek...

Tisková zpráva senátora Jiřího Carbola ze dne 25.9.2015

  Pátek  25. 9. 2015
Obce a města mají velikou šanci, že se v budoucnu nebudou muset starat se o silniční vegetaci podél místních cest bez ohledu na vlastníka příslušného pozemku. Poslanci totiž změnili názor a přijali senátní verzi novely zákona o pozemních komunikacích.

celý článek...

Senátor Jiří Carbol hovořil s prezidentem republiky o obchvatu Frýdku-Místku

  Úterý  22. 9. 2015
V rámci dnešní návštěvy Moravskoslezského kraje se prezident republiky Miloš Zeman setkal i s poslanci a senátory. Mimo jiné se zajímal o aktuální situaci v kraji. Senátor Jiří Carbol, zvolený za obvod č. 69, Frýdek - Místek, uvedl jako jeden z velkých problémů neustále se oddalující zahájení výstavby obchvatu města Frýdku – Místku. Senátor a starosta obce Dobrá, Jiří Carbol, připomněl panu prezidentovi, že v době, kdy byl předsedou vlády se začalo s výstavbou stejně dlouho očekávaného obchvatu v obci Dobrá. Proto si pana prezidenta dovolil požádat, zda by mohl pomoci s urychlením výstavby obchvatu. Ten slíbil projednat tuto záležitost s ministrem dopravy a ministrem životního prostředí. Veřejně tento slib deklaroval i při setkání s občany ve Frýdku - Místku.
celý článek...

V Pržně otevřeli nové občanské centrum

  Sobota  5. 9. 2015
V sobotu 5. září se senátor Jiří Carbol na pozvání starosty Pržna, pana Petra Blokši, zúčastnil slavnostního otevření nového občanského centra.
Občanské centrum se přeměnilo z chátrající a téměř nevyužívající budovy bývalé mateřské školy. Vedení obce několik let marně žádalo o dotaci na rekonstrukci, až se to povedlo v roce 2013 z Regionálního operačního programu.
Celkové náklady na stavbu centra se pohybují okolo 22 milionů korun, z toho část pokryje dotace.
celý článek...

Jiří Carbol zahájil nový školní rok v Dobré

  Úterý  1. 9. 2015
Dnes začal pro všechny žáky nový školní rok, nejinak to bylo i v ZŠ v Dobré, kam zamířil za doprovodu paní ředitelky Mgr. Radky Otipkové i zdejší starosta Ing. Jiří Carbol.

celý článek...

Uprchlický tábor ve Vyšních Lhotách

  Středa  15. 7. 2015
Vyšní Lhoty: o uprchlickém táboře už je téměř jasno

Osud opuštěného areálu ve Vyšních Lhotách, který měl sloužit jako věznice, má stále jasnější obrysy. Převod areálu pod správu Ministerstva vnitra ČR sice ještě není hotov, o tom, že v obci vznikne zařízení pro nelegální běžence, se ale mluví jako o hotové věci. Rozhodnutí o otevření zařízení v pondělí posvětila vláda.
Utečenecký ve Vyšních Lhotách by měl opět po několika letech začít fungovat. Názory se kvůli tomu různí.
A to i přes odpor části veřejnosti. Nespokojení lidé podepisovali internetovou petici, o víkendu by se navíc měl před obecním úřadem ve Vyšních Lhotách konat protest proti uprchlickému táboru a přílivu imigrantů. Vedení obce kvůli napjaté atmosféře připravuje na dnešek pro obyvatele Vyšních Lhot veřejné jednání se zástupci Ministerstva vnitra ČR a Správy uprchlických zařízení.
O budoucnosti areálu svědčí fakt, že na jednom z internetových pracovních portálů už Správa uprchlických zařízení vypsala pracovní nabídky. Hledá se třeba vedoucí zařízení, sociální pracovníci, údržbáři a řada dalších profesí. Termín nástupu? Zhruba od 1. září. Mezi požadavky nechybí multikulturní tolerance.
celý článek...

Revitalizace a zateplení budov Základní školy v Dobré

  Pondělí  6. 7. 2015
Jedná z největších investic obce Dobrá, kde je starosta Jiří Carbol.

POPIS PROJEKTU
Celkové náklady na realizaci akce jsou ve výši 27,7 milionů Kč.
Ze státního rozpočtu jsme zajistili dotace v celkové hodnotě 19,4
milionů Kč.
Rozdíl ve výši 8,3 milionů Kč jsou vlastní zdroje Obce Dobrá a uhradili jsme prostřednictvím úvěru od České spořitelny, a.s.
Stavební práce obsahovaly kompletní výměny venkovních oken a dveří, zateplení budov polystyrenem a minerální vatou, rekonstrukci dešťové kanalizace, výměnu střechy na tělocvičnách, včetně zateplení.
Barevné řešení fasády budov navrhla škola a bylo možné se k návrhu vyjádřit na internetových stránkách obce.

celý článek...

Očkování? Nevěřím, že stát má mé děti raději než já

  Středa  24. 6. 2015
Jestliže se podíváte na mapu povinné vakcinace v Evropě, tak počtem očkování (9) se jednoznačně řadíme do bývalého socialistického bloku, zatímco v naprosté většině zemí na západ od nás povinné očkování dětí zavedeno není.

Kdy se staneme rovnoprávnou součástí západního světa v oblasti očkování? Tuto otázku jsem položil hlavnímu hygienikovi ČR a náměstku ministra zdravotnictví Vladimíru Valentovi.
celý článek...

Tisková zpráva senátora Jiřího Carbola

  Středa  17. 6. 2015
Senátor Jiří Carbol dnes obhájil na 9. schůzi Senátu pozměňující návrh, který do budoucna zprostí obce a města povinnosti starat se o silniční vegetaci v průjezdních úsecích silnic a dálnic.

celý článek...

Senátor Jiří Carbol dlouhodobě podporuje projekt Kola pro Afriku

  Středa  3. 6. 2015
Již od samého začátku, kdy Kola pro Afriku otevřela sběrné místo ve Frýdku-Místku, je Jiří Carbol jeho podporovatelem. "Jsem rád, že toto sběrné místo vzniklo právě díky místní organizaci KDU-ČSL Frýdek-Místek. Je to mimo jiné důkaz, že naše strana se zabývá nejen politikou, ale rovněž konkrétní pomoci lidem, dokonce i na jiném kontinentě." Ve středu se zúčastnil i do výkladky kol, které do Místku přivezli dárci.
celý článek...

Jiří Carbol besedoval v Diecézním centu mládeže

  Sobota  30. 5. 2015
Senátor Jiří Carbol se zúčastnil besedy se skvělými mladými lidmi v Diecézním centu mládeže, ostravsko-opavské diecéze ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.


celý článek...

Vystoupení Jiří Carbola v Senátu

  Středa  13. 5. 2015
Senátor Jiří Carbol se stal navrhovatelem senátního návrhu zákona, kterým se mění zákon o státním podniku a zákon o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích.

celý článek...

Zasedání Senátního klubu KDU-ČSL a nezávislí

  Úterý  12. 5. 2015
Úterní večer patřil zasedání Senátního klubu KDU-ČSL a nezávislí. Tato setkání před plénem následujícího dne, jsou důležitá pro vytříbení jednotlivých názorů na věc před hlasováním. Na tato zasedání jsou zváni hosté, odborníci, jednoduše ti, co mají k danému zákonu co říci. Dnes k nim patřil mimo jiné ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se svým náměstkem a další.
Své životní jubileum slaví senátorka KDU-ČSL Alena Šromová a tak byla příležitost ji také poblahopřát.celý článek...

Den matek

  Neděle  10. 5. 2015
Milé maminky a babičky. Dnes je Váš velký den. Ať je plný štěstí, zdraví a lásky jen.

Všechno nejlepší k Vašemu svátku.celý článek...

Předsedou Moravskoslezské KDU-ČSL opět zvolen Jiří Carbol

  Sobota  2. 5. 2015
V sobotu 2. května 2015 proběhla v Kozmicích (okr.Opava), Krajská konference KDU-ČSL Moravskoslezského kraje. Na konferenci bylo pozváno 100 delegátů. Přítomno bylo 95 delegátů. Pozvání na konferenci přijali a se svojí zdravicí přijeli:
Poslanci: Ing. Marian Jurečka, místopředseda strany, Ing. Jan Bartošek, místopředseda strany, Ing. Petr Kudela, Mgr. Pavla Golasowská, Mgr. Daniel Herman, Ing. Arch. Jaroslav Klaška, Mgr. Jiří Mihola, Ph.D.

Europoslanci: Michaela Šojdrová a Mgr. Et.Mgr. Tomáš Zdechovský. Prostřednictvím médií delegáty, pozdravila na dálku paní senátorka Miluše Horská.


celý článek...

Oslavy 70. výročí osvobození zahájeny v Sudicích

  Čtvrtek  16. 4. 2015
Senátor Jiří Carbol se zúčastnil Vzpomínkového aktu u příležitosti 70. výročí zahájení Ostravsko-opavské operace v Sudicích.
Rád přijal pozvání ředitele plk. Ing. Jaroslava Hrabce z Krajského vojenského velitelství Ostrava, k aktu uctění památky obětem 2. světové války.
celý článek...

Rozhovor s Jiřím Carbolem

  Úterý  14. 4. 2015
Studentky ze Střední odborné školy Frýdek-Místek vyzpovídaly senátora Jiřího Carbola.
celý článek...

Senátor Jiří Carbor se zúčastnil 19. ročníku mezinárodní svářečské soutěže žáků středních škol

  Úterý  14. 4. 2015
Senátor Jiří Carbol se dnes zúčastnil 19. ročníku mezinárodní svářečské soutěže žáků středních škol ,,Zlatý pohár LINDE", kterou pořádala Střední odborná škola, Frýdek - Místek.
celý článek...

Jiří Carbol zahájí Zlatý pohár Linde

  Neděle  12. 4. 2015
Senátor Jiří Carbol slavnostně zahájí 19. ročník mezinárodní svářečské soutěže žáků středních škol Zlatý pohár Linde, která se bude konat na Střední odborné škole ve Frýdku-Místku.

celý článek...

Velikonoční přání

  Pátek  3. 4. 2015
Radostné a pokojné prožití velikonočních svátků přeje Vám i všem Vašim blízkým Jiří Carbol
celý článek...

Jiří Carbol opět zvolen předsedou okresního výboru Frýdku-Místku

  Sobota  28. 3. 2015
Dne 28.3.2015 ve Frýdku-Místku proběhla okresní konference. Delegáti zvolili nový okresní výbor, jehož předsedou byl zvolen Jiří Carbol.

celý článek...

Hubední odpoledne

  Neděle  22. 3. 2015
Dnešní krásně prožité nedělní odpoledne v kostele sv. Jiří v Dobré, o které se postaral místní chrámový sbor, pod vedením varhaníka pana Zdeňka Tesarčíka.
celý článek...

Výroční členská schůze včelařů v Dobré

  Sobota  14. 3. 2015
V sobotu 14. března 2015 se senátor a starosta Dobré zúčastnil Výroční členské schůze včelařů v Dobré.
celý článek...

Mistrovství Euroregionu Beskydy v judu

  Sobota  28. 2. 2015


Sportovní klub Policie - oddíl judo a školní kroužek Dobrá pořádal mistrovství Euroregionu v judu. Mistrovství se zúčastnilo neuvěřitelných 268 závodníků z 26 odddílů. Mezi hosty nechyběl ani senátor a starosta obce Dobrá Jiří Carbol, který se netajil obdivem nad uspořádáním tak velké akce.
celý článek...

Jiří Carbol navštívil azylový dům

  Pátek  20. 2. 2015
 
celý článek...

Jiří Carbol a europoslanec Tomáš Zdechovský dnes jednali o obchvatu Frýdku-Místku

  Úterý  17. 2. 2015
Poslanec EP Tomáš Zdechovský v rámci dnešní návštěvy Moravskoslezského kraje za doprovodu senátora Jiřího Carbola a místostarosty obce Mořkov Jiřího Navrátila navštívili Ředitelství silnic a dálnic, kde jednali s ředitelem Tomášem Opělou. 
celý článek...

Chlebovický posudek

  Neděle  15. 2. 2015

Jiří Carbol s manželkouTak je nazvána již tradiční akce, kterou pořádají místní lidovci, a na které je velmi veselo. Nechybí hudba, tanec, zábavný program, tombola, občerstvení tekuté i pevné.
celý článek...


zpět     nahoru     domů     tisk


Vyhledat na stránkách:Facebook
Odkazy


Aktuality - Moje politika - Životopis - Kalendář akcí - Fotogalerie - Zeptejte se


Copyright © 2014 Jiří Carbol. Všechna práva vyhrazena.