Dnes je 21. 2. 2018  - Svátek má Lenka

Ing. Jiří Carbol

Senátor Parlamentu České republiky


Volební obvod 69
frýdecko-místecko, frýdlantsko

Aktuality


Jiří Carbol přispěl na "Kufr pro Afriku"

  Pondělí  12. 2. 2018
Senátor Jiří Carbol, který dlouhodobě podporuje projekt Kola pro Afriku, přispěl na pořízení montážního kufru do Afriky, ve kterém je základní nářadí na opravu kol, pumpička a jiné potřebné věci, které pomáhají kola udržovat co nejdéle v pojízdném stavu.
celý článek...

Hostem u Mladých lidovců

  Pátek  26. 1. 2018
V pátek 26. ledna 2018 proběhla v Krajské kanceláři ve Frýdku - Místku Krajská konference Mladých lidovců Moravskoslezského kraje, která si do čela organizace zvolila nové vedení.
celý článek...

Pavel Fischer je můj kandidát na prezidenta České republiky

  Středa  10. 1. 2018
Jsem rád, že jsem mohl svým podpisem, coby senátor, podpořit kandidaturu Mgr. Pavla Fischera do prezidentských voleb.
Je skvělým kandidátem nejen pro své povahové vlastnosti, klidného, rozvážného, inteligentního člověka, ale i pro jeho zkušenosti jak v domácí, tak i zahraniční politice.
Je to můj kandidát na prezidenta České republiky.
celý článek...

Tříkrálový průvod v Místku

  Čtvrtek  4. 1. 2018
Přijďte 6.1.2018 na tříkrálový průvod. Zároveň můžete podpořit Tříkrálovou sbírku.
celý článek...

Novoroční koncert

  Pondělí  1. 1. 2018
Krásný umělecký zážitek a ještě pro dobrou věc, zažili všichni, kdož se zúčastnili Novoročního koncertu pro dobrou věc, a to záchranu krásných starobylých varhan v kostele sv. Maří Magdalény v Dětmarovicích. Koncert uspořádala farnost Dětmarovice a MO KDU - ČSL.
celý článek...

  Sobota  23. 12. 2017
Požehnané vánoční svátky a vše dobré do nového roku
Vám přeje

Jiří Carbol
celý článek...

Vánoční setkání v Domově pro seniory v Místku

  Pátek  22. 12. 2017
Ve čtvrtek jsme spolu s radním ve Frýdku - Místku, Marcelem Sikorou, navštívili Domov pro seniory na ulici 28. října ve Frýdku - Místku. Setkali jsme se zde se zaměstnanci a uživateli domova.
celý článek...

Předvánoční setkání v Domě pokojného stáří

  Čtvrtek  14. 12. 2017
Krásné předvánoční odpoledne, tak jako každý rok, připravili zaměstnanci uživatelům Domu pokojného stáří ve Frýdku - Místku. Setkání se zúčastnil i senátor Jiří Carbol a radní Marcel Sikora.
celý článek...

Rekordy handicapovaných hrdinů

  Úterý  24. 10. 2017
Dnešní slavnostní vyhlášení handicapovaných hrdinů. Krásně strávené chvíle s těmi, kteří nám dávají energii. S úctou k nim.
celý článek...

Potravinová sbírka ve Frýdku-Místku pro azylové domy

  Pátek  20. 10. 2017
Ve středu jsem se zúčastnil spolu s náměstkem primátora Frýdeku-Místku Richardem Žabkou a radním města Frýdku-Místku Marcelem Sikorou potravinové sbírky, kterou pořádají zaměstnanci Magistrátu Frýdku-Místku ve spolupráci se Slezskou diakonii. Trvanlivé potraviny dostanou potřební v azylových domech.


celý článek...

Senátoři záchranili přijatelnou podobu registru smluv

  Středa  4. 10. 2017
V únoru 2017 poslanci vykostili problematickou novelou zákon o registru smluv. Tato novela obsahovala plošné výjimky z povinnosti zveřejňovat smlouvy pro veřejně vlastněné podniky - z registru by zmizelo zhruba 40 procent smluv.
Senátoři však tuto novelu významně opravili a plošné výjimky zrušili. Zároveň navrhli povinnost zveřejňovat pro Poslaneckou sněmovnu, Senát, Kancelář prezidenta, NKÚ či Ústavní soud. Senát svým hlasováním prokázal své místo v ústavním systému ČR jako jeho pojistka.
celý článek...

Svátek seniorů

  Čtvrtek  28. 9. 2017
Dnešní den byl oslavou nejen sv. Václava, slavili i senioři svůj den, a to v Ostravě - Petřkovicích. Rád jsem přijal pozvání a záštitu nad touto skvělou akcí.
celý článek...

1.místopředsedkyně Senátu Miluše Horská navštíví frýdecko-místecko

  Úterý  19. 9. 2017

celý článek...

Jiří Carbol podporuje projekt Kola pro Afrika

  Čtvrtek  10. 8. 2017
Dnes se uskutečnila ve Frýdku - Místku, již v pořadí pátá nakládka Kol pro Afriku, která budou sloužit dětem v africké Gambii. Celkem bylo dnes odvezeno 140 kol.
Kola se z místních sběrných míst odvážejí do centrálního skladu v Ostravě - Koblově. Tam se opravují, kompletují, aby byla schopna provozu pro školáky v Gambii. Do oprav se zapojují také vězni z ostravské věznice v Heřmanicích nebo osoby propuštěné po výkonu trestu. Ve sběrném místě ve Frýdku-Místku se již od roku 2013 sesbíralo úctyhodných 650 kol.
celý článek...

ScioŠkola ve Frýdku-Místku nebude

  Úterý  8. 8. 2017
Doufejme, že po volbách se situace změní a nový ministr školství bude nakloněn této aktivitě se zřízením Scio školy ve Frýdku - Místku. Já tuto aktivitu se zřízením soukromé školy plně podporuji a mrzí mě, že ministerstvo školství se tomu až tak moc brání. A proč zrovna ve Frýdku - Místku? Všude žijí lidé i ve východní části republiky. Nejlepší by asi pro nás v Moravskoslezském kraji bylo, aby ministrem školství se po volbách stal někdo, kdo náš region plně chápe.
celý článek...

Jsem připraven pomoci k obnově kostela v Gutech

  Neděle  6. 8. 2017
Senátor Jiří Carbol (KDU-ČSL), který se nedělní mše v Gutech zúčastnil, řekl, že doufá, že se kostel podaří obnovit v co nejkratší době. Škoda je ale podle něj nenahraditelná. „K tomu kostelu mám citový vztah, protože jsem tady chodil jako mladý kluk, a musím říct, že mě tahle událost velmi zasáhla. Takže se budu snažit, co můžu, pomáhat tomu, aby se ten kostel obnovil,“ řekl Carbol.
celý článek...

Registr smluv

  Čtvrtek  20. 7. 2017
V Senátu právě prošla i s mou podporou novela zákona o registru smluv. Tímto se výrazně uleví mnoha podnikům, které mají průmyslovou nebo obchodní povahu, či veřejným vysokým školám nebo nemocnicím. Ti všichni budou po nabytí účinnosti této novely osvobozeni od povinnosti zveřejňovat smlouvy.
celý článek...

Zákaz chovu kožešinových zvířat

  Středa  19. 7. 2017
Přišla mi spousta e-mailů s žádostí o podporu zákona o zákazu chovů kožešinových zvířat a jejich týrání.
Děkuji za Váš zájem a dovolte, abych Vám sdělil, že jsem připraven podporovat zákaz chovu kožešinových zvířat.
celý článek...

Den rodin v Šenově

  Neděle  11. 6. 2017
Již se stalo tradicí, že se v Šenově každoročně uskuteční skvělá a hojně navštěvovaná akce pro rodiny, pod hlavičkou MO KDU - ČSL a Jednoty Orel. Program pro děti i jejich rodiče byl rozmanitý. Děti soutěžily v různých disciplínách a rodiče byli poučeni, jak se hraje petang, a tak je to chytlo, že málem při něm, jak se říká ,,zatměli". Moc hezké bylo, že na akci zavítala i paní Krestová, bydlící nedaleko, a můžeme prozradit, jistě se nebude zlobit, její věk. Rovná pětadevadesátka. To by jí nikdo neháhal, když je vidět o nedělí v kostelíčku na mši, kam ji zaveze její obětavý syn, Josef, ve kterém má vzornou péči.
celý článek...

Zákon o pohřebnictví

  Středa  31. 5. 2017
Dnes byl v Senátu schválen navržený zákon o pohřebnictví, jehož zpravodajem byl senátor Jiří Carbol.
,,Jsem velmi rád, že tento citlivý zákon o pohřebnictví byl v Senátu schválen. Schválení umožňuje rodičům mrtvě narozených dětí se důstojně rozloučit s tělíčkem dítěte a pohřbít jej," sdělil senátor Jiří Carbol
celý článek...

Zákon o pedagogických pracovnících

  Středa  31. 5. 2017
Senát na svém dnešním jednání neschválil zákon o pedagogických pracovnících, který zavádí karierní řád, ale s pozměňujícími návrhy jej vrátil poslancům. Ty zvyšují příplatky učitelům za třídnictví z 1500 korun na 3000 korun, chtějí zrušit ve školách speciální funkce logopeda a odborníka na zrakově postižené děti a také monopol ministerstva školství na vzdělávání učitelů. "Přijaté návrhy přímo navyšují odměny učitelům, a o to nám v zásadě šlo", řekl k tomu senátor Jiří Carbol (KDU-ČSL), který uvedenou novelu podpořil. Díky tomuto rozhodnutí zřejmě zůstane ve funkci i ministryně školství.
celý článek...

Doberská pětka

  Sobota  20. 5. 2017
V sobotu 20. května 2017 se uskutečnil na hřišti TJ Sokol v Dobré již tradiční běžecký závod, pod názvem Doberská pětka. Závodily všechny věkové kategorie, snad již i dvouletí caparti. Hlavním závodem na 5 km byl běh Lukáše Kuči o cenu senátora Jiřího Carbola, který předal vítězům poháry.
Poděkování patří organizátorům této skvělé sportovní akce a všem účastníkům soutěží. Příští rok se těšíme na již 4. ročník této soutěže.
celý článek...

Kola pro Afriku v rámci akce Frýdek-Místek na kole

  Sobota  20. 5. 2017
Již počtvrté se konala v areálu přehrady Olešná skvělá akce pod názvem ,,Frýdek - Místek na kole", kterou organizuje město Frýdek - Místek. Tradičně se také podílíme na akci svým propagačním stánkem pro dobrou věc, a to ,,Kola pro Afriku", jehož garantem je Marcel Sikora.
celý článek...

Svátek matek v Charitě

  Pondělí  15. 5. 2017
Krásné středeční odpoledne ke Svátku matek, připravili zaměstnanci Charity Frýdek - Místek pro své klienty i zaměstnance. Poblahopřát a hlavně poděkovat všem maminkám a babičkám přišel jako každý rok i senátor Jiří Carbol.
celý článek...

Český den proti rakovině již po jednadvacáté!

  Středa  10. 5. 2017
Senátora Jiřího Carbola dnes navštívila v senátorské kanceláři ve Frýdku - Místku, paní Libuška Hrbáčová, coby dobrovolnice, se symbolickou kytičkou měsíčku lékařského. Tento symbol doprovází kampaň k prevenci onemocnění rakoviny hlavy a krku.

celý článek...

,,Bez historie není současnost"

  Čtvrtek  4. 5. 2017
Ve čtvrtek 4. května 2017 byla v Senátu zahájena výstava pod názvem ,,Bez historie není současnost", nad kterou převzal záštitu senátor Jiří Carbol.
celý článek...

Zlatý pohár LINDE

  Středa  26. 4. 2017
Již 21. ročník mezinárodní soutěže mladých svářečů, pod názvem Zlatý pohár LINDE, se uskutečnil ve SOŠ Frýdek - Místek, ve dnech 25. a 26. dubna 2017.
celý článek...

Poděkování od Rekonstrukce státu

  Středa  19. 4. 2017
Vážený pane senátore,

dovoluji si Vám jménem platformy Rekonstrukce státu poděkovat za předložení a podporu návrhu vedoucího ke zrušení neadekvátní a legislativně nekvalitní plošné výjimky pro podniky vlastněné státem či obcemi. Považujeme za velmi důležité, že vy i kolegové z KDU-ČSL takto jednoznačně podporujete zachování smysluplné podoby zákona o registru smluv.

celý článek...

Senát bude projednávat „vykostěný“ registr smluv

  Středa  12. 4. 2017
Senátoři z výboru pro veřejnou správu v úterý projednávali novelu zákona o registru smluv. Původní poslanecký návrh byl ve sněmovně doplněn mnoha dalšími širokými výjimkami pro státní a městské firmy, až dostal nelichotivou nálepku „vykostěný“.
celý článek...

Pošta Partner

  Středa  15. 3. 2017
Česká pošta počítá s tím, že se 2 500 poboček ze stávajících 3 200 převede na poštu Partner. A to do roku 2025.
Česká pošta bude mít v cílovém stavu cca 700 vlastních provozoven, zbývající budou provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou. Vychází tak z usnesení vlády z 22. dubna 2015.
Pošta Partner je plnohodnotnou alternativou pobočky pošty.
K realizaci projektu bylo využito zahraničních zkušeností, hlavně ze sousedních států Německa a Rakouska.
celý článek...

1. Mají národní podnik Budvar a společnosti s většinovým podílem státu, krajů a obcí mít výjimku ze zveřejňování v registru smluv? Pokud ano/ne, z jakého důvodu?

  Pondělí  13. 3. 2017
Nepodpořím sněmovní verzi, která vyjímá z povinnosti zveřejňování skoro všechny státní a městské podniky. Pokud na tom bude shoda v senátním klubu KDU-ČSL a nezávislí, tak podpořím vyjmutí ze zákona pro Budvar, která byla původním obsahem novely. Pokud ale taková jednotlivá změna nebude pro naše senátory akceptovatelná, budu hlasovat pro zamítnutí sněmovní novely zákona. I nadále podporuji původně schválený záměr zveřejňování smluv, který vede k transparentnosti a lepšímu nakládání s veřejnými prostředky.
celý článek...

Pozvánka na seminář

  Středa  8. 3. 2017
Pozvánka na seminář na téma: „Zabraňme vylidňování území,
aneb jak zajistit jeho obslužnost“.
celý článek...

Mistroství Euroregionu Beskydy v judu

  Sobota  4. 3. 2017
Senátor Jiří Carbol velmi rád přijal pozvání na mezinárodní soutěž mládežnických kategorií v judu. Mistrovství Euroregionu Beskydy se uskutečnilo 4. března 2017 v hale 7. základní školy na ul. 1. Máje ve Frýdku - Místku. Klub se rozhodl uspořádat soutěž na počest 750-tého výročí města Frýdku-Místku. Zúčastnilo se 300 soutěžících, nejen z České republiky, ale i z příhraničních regionů Slovenska a Polska. Velké poděkování patří všem organizátorům za skvěle zvládnutou akci a v neposlední řadě všem soutěžícím.
celý článek...

Senátor Jiří Carbol navštívil Hospic ve Frýdku-Místku

  Úterý  14. 2. 2017
Milan Štěch, předseda Senátu PČR, navštívil v rámci návštěvy Moravskoslezského kraje i město Frýdek - Místek. Setkání s předsedou Senátu a jeho chotí se zúčastnil také senátor obvodu č. 69 Frýdek - Místek, Jiří Carbol, společně navštívili Hospic ve Frýdku-Místku, který je zařízením města.
celý článek...

Návštěva nízkoprahového zařízení

  Neděle  12. 2. 2017
Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bunkr o.p.s. v Třinci jsme navštívili společně s místopředsedou Poslanecké sněmovny Janem Bartoškem, poslankyni Pavlou Golasowskou a náměstkem hejtmana MSK Jiřím Navrátilem. Prohlédli jsme si nejen hudební zkušebnu , ale také Komunitní centrum Borek, kde jsme diskutovali s klienty i pracovníky o potřebnosti služby. Seznámili jsme se s problémy financování těchto služeb, které nám nastínil ředitel Roman Brzezina a metodička Renáta Turoňová. Věřím, že tato návštěva je významným krokem k utužení spolupráce zejména mezi tímto zařízením a Moravskoslezským krajem.
celý článek...

Zpráva roku: Stavbě obchvatu Frýdku-Místku již nic nebrání

  Úterý  7. 2. 2017
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) vydalo souhlasné stanovisko k vlivu stavby obchvatu Frýdku-Místku na životní prostředí (EIA). Stavbě téměř devítikilometrového úseku tak nic nebrání ve vydání stavebního povolení, sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

Obchvat Frýdku-Místku, na který město čeká dlouhá desetiletí, má být součástí trasy transevropské dopravní sítě Brno – Olomouc – Český Těšín – Krakov. Naváže na už hotové úseky dálnice D48 a rovněž na dálnici D56 vedoucí z Ostravy.


celý článek...

Měl by zákon do zastupitelstev obcí obsahovat výrazné většinové prvky?

  Pátek  27. 1. 2017
Polemika JUDr. Stanislava Polčáka a Ing. Jiřího Carbola k tomuto tématu.
celý článek...

S europoslancem Tomášem Zdechovským ohledně obchvatu Frýdku-Místku

  Úterý  3. 1. 2017
Dnes se na Krajském úřade Moravskoslezského kraje uskutečnila schůzka v rámci poslaneckých dní europoslance Tomáše Zdechovskéhou s náměstky hejtmana, Lukášem Curylem a Jiřím Navrátilem a senátorem Jiřím Carbolem.
celý článek...

Senát nepodpořil povinnost dvoudenní lhůty na dodání léků do lékáren

  Středa  21. 12. 2016
Senátoři se na své prosincové schůzi postavili proti poslaneckému návrhu novely zákona o léčivech, který měl zajistit rovné podmínky k přístupu k lékům pro všechny pacienty. Pozměňovací návrh přijatý v Senátu, negarantuje povinnost distributora dodat potřebný lék do lékárny do dvou dnů a je tak namířen proti českým pacientům, protože je jen na libovůli distributora, kdy potřebný lék doveze do lékárny. Již dnes odmítají distributoři pravidelně dodávat léky do vzdálenějších lékáren na malých městech a vesnicích. Současný pokřivený stav v oblasti dodávek léčiv do lékáren v Česku vyhovuje jen lékárenským řetězcům, které jsou majetkově propojeny s velkoobchodem a budou tak nadále přednostně zásobovány.
celý článek...

Zamezení vývozu léků do zahraničí

  Pondělí  12. 12. 2016
V pátek 9. prosince 2016 jsem se sešel na pracovní schůzce s předsedou Grémia majitelů lékáren, kterým je Mgr. Marek Hampel. Jednali jsme o novele zákona o léčivech, která má zamezit vývozu léků do zahraničí, aby nedocházelo k situacím, že naši pacienti pak tyto léky marně shání.
celý článek...

Distancování se od omluvy ústavních činitelů Číně

  Středa  30. 11. 2016
Podpořil jsem prohlášení Senátu k zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice, kterým jsme se distancovali od prohlášení 4 ústavních činitelů z 18. října 2016. Hlavním důvodem mého rozhodnutí je podpora zachování pracovních míst v regionu Moravskoslezského kraje, ohrožených dumpingovým dovozem levné čínské oceli. Jedná se nejen o 15 tisíc pracovních míst v ocelářském průmyslu, ale i o 45 tisíc návazných pracovních míst.
celý článek...

Přeji Vám všem, abyste radostně a ve zdraví prožili dobu Adventu

  Neděle  27. 11. 2016

celý článek...

Tolerance alkoholu u cyklistů? Novela zvyšuje riziko lidských tragédií

  Úterý  22. 11. 2016
Návrh, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu po vypití několika sklenek vína či piva,předložila skupina senátorů, v čele s místopředsedou horní komory Zdeňkem Škromachem. Předloha má podle rakouského vzoru uzákonit, že cyklisté na cyklostezkách a na silnicích třetí třídy by mohli mít až 0,8 promile alkoholu v krvi, pokud pojedou na kole sami. Přitom další podmínka, že alkohol nevyloučí jejich schopnost řídit kolo, mi připadá poněkud humorná – jak by mohli v opačném případě kolo řídit?
Pokutu za jízdu na kole pod vlivem alkoholu novela zachovává, jen ji snižuje ze současných 2500 až 20 000 korun na nejvýše 500 korun. Sankce by se na cyklistu vztahovaly i v případě, že by pod vlivem alkoholu zavinil dopravní nehodu.

celý článek...

Hudbou pro rodinu

  Neděle  20. 11. 2016
V neděli 20. listopadu se konal v kostele sv. Václava v Ostravě benefiční koncert Hudbou pro rodinu. Speciálním účinkujícím byl ministr zemědělství Marian Jurečka. Hosty byli senátor Jiří Carbol, poslanec Petr Kudela, náměstek hejtmana Lukáš Curylo.Výtěžek z tohoto kocertu bude věnován na podporu projektu integračního klubu BRÁNA "Žít svůj život" a další činnost Centra pro rodinu a sociální péči.
celý článek...

Trh vzdělávání a pracovního uplatnění 2016

  Úterý  15. 11. 2016
Dne 8. listopadu 2016 se v Národním domě ve Frýdku - Místku uskutečnila prezentace učebních a studijních oborů středních škol, prezentace povolání a prezentace zaměstnavatelů, pod hlavičkou Úřadu práce ČR, kontaktního pracoviště Frýdek - Místek a Statutárního města Frýdek - Místek.
celý článek...

Koncert Vlasty Redla s Malou partou

  Pondělí  14. 11. 2016
Dne 7. prosince 2016 v 19 hodin srdečně zveme všechny příznivce Vlasty Redla a Malé Party do Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí na benefiční koncert, který pořádá Charita Frýdek-Místek, město Frýdlant nad Ostravicí a Kulturní centrum. Ještě jednou jste všichni srdečně zváni.

celý článek...

Mše svatá ve Frýdlantě nad Ostravicí

  Neděle  6. 11. 2016
U příležitosti 140. výročí posvěcení kaple Blahoslavené Panny Marie ve Středisku sociálních služeb města Frýdlantu nad Ostravicí se uskutečnilo dne 4. listopadu 2016 slavnostní setkání ke cti sv. Karla Boromejského, pod patronací města a farnosti Frýdlantu nad Ostravicí.
celý článek...

Dalajlama navštívil senátory

  Středa  19. 10. 2016
Dnes se asi 50 senátorů sešlo v Zeleném salonku v Senátu, aby se setkalo s tibetským duchovním vůdcem Dalajlamou.
celý článek...

120. výročí od posvěcení Kudjelkovy kaple v Petřvaldě

  Úterý  18. 10. 2016
Společně s místostarostou obce Mořkov Jiřím Navrátilem přijal senátor Jiří Carbol pozvání starosty obce a vedení obce Petřvald na oslavu 120. výročí od posvěcení Kudjelkovy kaple, která je v majetku obce a o kterou se obec prvotřídně stará.
celý článek...

Podporuji Petra Orla do Senátu za obvod Novojičínsko

  Úterý  11. 10. 2016
Vyjadřuji svou podporu ve 2. kole senátních voleb kandidátovi Petru Orlovi, který dobře zná senátní obvod Novojičínsko, kde prožil celý svůj život. Svým aktivním a dlouholetým působením na místě šéfa stanice pro záchranu ohrožených zvířat prokázal, jak silný vztah má k ochraně přírody a krajiny. Petr Orel je poctivý a zásadový člověk. Takové lidi v Senátu všichni potřebujeme.
celý článek...

Do Senátu podporuji Pavlu Golasowskou

  Úterý  11. 10. 2016
Paní Pavlu Golasowskou znám nejen jako skvělou političku, ale i kamarádku a hlavně obětavou matku početné rodiny. Má velké zkušenosti z oblasti sociální politiky, což je v tomto regionu velmi významné. Plně ji podporuji i v 2. kole senátních voleb, které se konají tento pátek a sobotu. Vážení voliči, dejte, prosím, svůj hlas Pavle Golasowské, protože nejvýchodnější region České republiky potřebuje v Senátu ženu, která zde má kořeny a cit k zdejším lidem.
celý článek...

Aukce výtvarných děl

  Pondělí  10. 10. 2016
Jménem Charity Frýdek-Místek si Vás senátor Jiří Carbol dovoluje pozvat na další ročník AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL, nad kterým opět převzal záštitu. Aukce se koná 14. října 2016 od 17 hodin opět v Rytířském sále frýdeckého zámku.

celý článek...

Krajský den seniorů v Dobré, pod záštitou senátora Jiřího Carbola

  Středa  28. 9. 2016
Ve středu 28. září o státním svátku se v Základní škole v obci Dobrá uskutečnil již 12. ročník Krajského dne seniorů, pod záštitou starosty a senátora Jiřího Carbola. V úvodu všechny přivítala a popřála hezký sváteční den, paní Zlatuška Paršová, předsedkyně Krajské rady Svazu důchodců ČR, Moravskoslezského kraje. Srdečné přivítání s přáním krásných zážitků se dostalo přítomným, od senátora a starosty obce Dobrá, Jiřího Carbola.
celý článek...

Senátor Jiří Carbol převzal záštitu nad setkáním onkologických organizací v Moravskoslezském kraji

  Úterý  27. 9. 2016
Senátorovi Jiřímu Carbolovi bylo velkou ctí, převzít záštitu nad setkáním všech onkologických organizací Moravskoslezského kraje. Hostitelem nyní byla Frýdecko - Místecká organizace.
celý článek...

Výstava ovoce a zeleniny zahradkářů v Dobré

  Sobota  17. 9. 2016
V Dobré se v letošní sezoně opět urodilo.
celý článek...

Lašské slavnosti v Sedlištích

  Neděle  4. 9. 2016
Devátý ročník Lašských slavností v obci Sedliště se opět vydařil
celý článek...

Školní rok zahájil senátor Jiří Carbol v Dobré

  Čtvrtek  1. 9. 2016
První školní den 2016/2017 zahájil senátor Jiří Carbol ve škole v obci Dobrá.
celý článek...

Velká Doberská

  Sobota  27. 8. 2016
Tradiční akci se stala Velká Doberská
celý článek...

Schváleno v Senátu

  Středa  24. 8. 2016
Dnes jsem v Senátu podpořil novelu zákona o sdružování v politických stranách, Pokud bude novela schválená Poslaneckou sněmovnou a podepsána prezidentem, tak dojde k významným novinkám ve fungování a hospodaření politických stran. Strany, budou muset vést transparentní účty, hospodaření bude kontrolovat nově zřízený nezávislý úřad. Bude také zaveden limit pro výše daru, od jednoho dárce.
celý článek...

Palkovické dožínky

  Pondělí  22. 8. 2016
Každoročně se v měsíci srpnu koná v malebné podbeskydské obci Palkovice, dožínková slavnost. Letos to bylo již potřinácté.
celý článek...

Setkání na Čeladné

  Sobota  23. 7. 2016
MO KDU - ČSL v Čeladné uspořádala v sobotu 23. 7. 2016 v areálu myslivecké chaty skvělou akci pod názvem ,, Letní posezení s grilováním selátka. Byl připraven bohatý program pro děti i dospělé. Nechyběly výborné zabijačkové speciality a skvělé domácí zákusky. Také pivečko chutnalo v parném odpoledni. Mezi návštěvníky nechyběl senátor Jiří Carbol, který popřál všem hezkou zábavu, a hlavně poděkoval všem obětavým organizátorům za skvěle připravenou akci.
celý článek...

Odhalení sochy sv. Anežky České v Senátu PČR

  Neděle  26. 6. 2016
Členové horní komory dnes také řešili novelu zákona o právu shromažďovacím, která mimo jiné rozšiřuje okruh osob, které mohou shromáždění oznámit. Novela se s pozměňovacími návrhy vrací k novému projednání do Poslanecké sněmovny. Stihli jsme i odhalit sochu sv. Anežky České, která bude v září tohoto roku předána jako dar našeho státu papeži Františkovi.
celý článek...

Návrh zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich

  Středa  15. 6. 2016
Pane předsedající, pane ministře, vážené kolegyně a kolegové. Chtěl bych navázat na slova předřečníka pana senátora Horníka. Protože jsem podpořil v našem výboru návrh sankce, zkráceně je nazván zákaz pobytu, a chtěl bych říci, že je škoda, že ze zákona bylo vypuštěno něco, co funguje. Jak bylo řečeno, v předloňském roce byl použit tento zákaz nebo tato sankce 200krát, v následujícím roce už to bylo asi jenom deset případů. To znamená, že si ti lidé, kteří páchali přestupky a do té doby byli nepostižitelní, uvědomili, že sankce od obecního nebo městského úřadu může přijít.


celý článek...

Den rodin v Šenově

  Neděle  12. 6. 2016
Stalo se již každoroční tradicí, že MO KDU - ČSL v Šenově a Jednota Orel pořádají pro děti a jejich rodiče zábavné odpoledne, pod názvem Den rodin. Byl připraven bohatý program, jak sportovní, tak i kulturní. Děti se mohly radovat z různých atrakcí a soutěžit ve sportovních disciplínách. Bohaté občerstvení a výborná zmrzlina, všechny v tomto horkém nedělním odpoledni osvěžila. Pozvání na slavnost přijal i senátor Jiří Carbol s manželkou.
celý článek...

Návštěva ministra zemědělství Mariana Jurečky a senátora Jiřího Carbola na Farmě Herot

  Čtvrtek  19. 5. 2016
Ministr zemědělství Marian Jurečka navštívil v rámci návštěvy Moravskoslezského kraje, rodinnou zemědělskou Farma Herot v Pržně na Frýdecko - Místecku. Ministra doprovázeli, senátor Jiří Carbol a místostarosta obce Mořkov, Jiří Navrátil. Setkali se zde také se starostou obce Pržno, Petrem Blokšou.
celý článek...

Jiří Carbol spolu s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou navštívili Marlenku

  Čtvrtek  19. 5. 2016
Ministr zemědělství Marian Jurečka za doprovodu senátora Jiřího Carbola navštívili největší podnik na výrobu medových dortů Marlenka ve Frýdku - Místku.
celý článek...

Senátor Jiří Carbol převzal záštitu nad Mezinárodním festivalem pěveckých sborů Baška 2016

  Úterý  17. 5. 2016
Málokterá obec v Moravskoslezském kraji má tak skvělý amatérský soubor, který ovšem předvádí výkony na profesionální úrovni, jako je tomu v Bašce. Není pochyb, že je zde řeč o Lašském smíšeném pěveckém sboru, jehož věhlas dosahuje i na místa velmi vzdálená. Koncertují nejen v tuzemsku, ale i v celé Evropě. Jejich vystoupení mohli sledovat diváci např. v Rakousku, Itálii nebo Švýcarsku. Veliký respekt začne člověk cítit již v okamžiku, kdy se dozví, že soubor byl založen v roce 1952 a funguje tedy nepřetržitě již 64 let!
celý článek...

Svátek matek v Charitě Frýdek-Místek

  Pátek  13. 5. 2016
Charita Frýdek - Místek uspořádala ve čtvrtek 12. května v Lidovém domě v Místku, přátelské setkání seniorů, příznivců a přátel Charity a členů Charitativního klubu seniorů. Program byl zaměřen k oslavě Svátku matek.
celý článek...

Český den proti rakovině

  Středa  11. 5. 2016
V rámci návštěvy Senior pointu ve Frýdku-Místku si zakoupil kytičku proti rakovině i senátor Jiří Carbol,  kterou mu prodala pracovnice tohoto kontaktního centra pro seniory Libuše Hrbáčová.
celý článek...

Přání ke dni matek

  Neděle  8. 5. 2016
Milé maminky a babičky. Dnes je Váš velký den. Ať je plný štěstí, zdraví a lásky jen. Přeji Vám všechno nejlepší k Vašemu svátku.

Srdečně a s úctou Jiří Carbol
celý článek...

Májový benefiční koncert pořádá Charita Frýdek - Místek s obcemi Dobrá, Dobratice, Nošovice a Nižní Lhoty.

  Pátek  6. 5. 2016
Dne 17. května 2016 v 19 hodin srdečně zveme všechny příznivce nádherných zpěvů do kostela sv. Jiří v Dobré, na Májový benefiční koncert, kde vystoupí vokální soubor GENTLEMEN SINGERS. Ještě jednou jste všichni srdečně zváni.
celý článek...

Vyhazování potravin skončilo

  Čtvrtek  28. 4. 2016
Řetězce vyhodí ročně 11 tisíc tun potravin. To včera skončilo! Jídlo už zbytečně nepoletí do koše, ale supermarkety nad 400 m2 je budou muset nejdříve nabídnout charitě. Návrh lidoveckého poslance Petra Kudely jsme včera schválili v Senátu.


celý článek...

Senátor Jiří Carbor se zúčastnil 20. ročníku mezinárodní svářečské soutěže žáků středních škol

  Úterý  19. 4. 2016
Senátor Jiří Carbol se na pozvání ředitele Střední odborné školy Frýdek - Místek p. o. Pavla Řezníčka zúčastnil zahájení významné akce, propagující řemeslné obory. Střední odborná škola z Lískovecké ulice ve Frýdku (SOŠ) pořádala ve dnech 19. a 20. dubna 2016 již 20. ročník soutěže žáků středních škol ve svařování o Zlatý pohár Linde.
celý článek...

Velikonoční přání

  Pátek  25. 3. 2016
Radostné prožití velikonočních svátků a k tomu hodně mokrý "šmigrust" přeje všem Jiří Carbol
celý článek...

Jiří Carbol zahájí Zlatý pohár Linde

  Pondělí  21. 3. 2016
Senátor Jiří Carbol slavnostně zahájí 20. ročník mezinárodní svářečské soutěže žáků středních škol Zlatý pohár Linde, která se bude konat na Střední odborné škole ve Frýdku-Místku.
celý článek...

Vláda dnes schválila výstavbu obchvatu Frýdku-Místku

  Středa  16. 3. 2016
Na dnešním zasedání vlády byly  schváleny parametry veřejné zakázky na stavbu dálničního obchvatu Frýdku-Místku. Díky iniciativě senátora za Frýdecko - Místecko Jiřího Carbola, proběhla minulý měsíc schůzka u premiéra Bohuslava Sobotky. Jednání byl přítomen i ministr dopravy Dan Ťok, který přislíbil zahájit výstavbu obchvatu co nejdříve. Jeho příslib se dnes stal skutečností.
celý článek...

Jednání u premiéra Sobotky ohledně výstavby obchvatu Frýdku-Místku

  Středa  2. 3. 2016
Dnes se uskutečnila plánovaná schůzka u premiéra Sobotky ohledně výstavby obchvatu Frýdku-Místku. Jednání byli přítomni ministr dopravy Dan Ťok, senátor Petr Gawlas, primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký a náměstci primátora Karel Deutscher a Pavel Machala.
celý článek...

Benefiční koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou byl beznadějně vyprodán

  Středa  24. 2. 2016
Středeční večer 24. února 2016 patřil v kostele sv. Jana a Pavla v Místku významnému a oblíbenému hudebnímu tělesu – Hradišťanu v čele s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou. Koncert pořádala Charita Frýdek-Místek ve spolupráci s farností Místek. Na tři sta padesát návštěvníků koncertu přivítala Renáta Zbořilová z Charity Frýdek-Místek.
celý článek...

Poděkování Třikrálovým koledníkům ve Frýdku - Místku

  Čtvrtek  11. 2. 2016
V sobotu 6. února 2016 se uskutečnilo v kině Vlast ve Frýdku - Místku poděkování koledníkům Třikrálové sbírky. V úvodu všechny přivítal ředitel Charity Frýdek-Místek, Martin Hořínek a poděkoval jim za jejich obětavost. Všechny přítomné také pozdravil senátor Jiří Carbol a poděkoval nejen koledníkům, ale i organizátorce Třikrálové sbírky, paní Renatě Zbořilové.
celý článek...

Exekutorská komora otevřela v Ostravě pro občany bezplatnou poradnu

  Úterý  9. 2. 2016
Exekutorská komora otevřela v Ostravě bezplatnou právní poradnu pro občany, kteří potřebují pomoc v oblasti exekučního řízení a výkonu rozhodnutí. Vznik poradny si vyžádala situace v Moravskoslezském kraji, který je s 554 tisíci aktuálně vedenými exekucemi dlouhodobě jednou z nejvíce postižených oblastí v České republice. Jen vloni bylo v kraji zahájeno 85 tisíc nových exekučních řízení, což je třetí největší číslo po Praze (130 tisíc) a Ústeckém kraji (105 tisíc). Většina nových exekucí je přitom uvalována na osoby, které již nějakou exekuci mají.


celý článek...

Senátor Jiří Carbol převzal záštitu nad Benefičním koncertem Charity Frýdek-Místek

  Středa  3. 2. 2016
Charita Frýdek-Místek zve na Benefiční koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou, nad kterým převzal záštitu právě senátor Jiří Carbol.
Koncert se koná 24. února 2016 od 19:00 hod., v kostele sv. Jana a Pavla v Místku za podpory farnosti Místek. Vstupné činí 250,-Kč.
Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji v knihkupectví Jakub v Místku od 5. 2. 2016.
Výtěžek koncertu bude použit na potřeby Charity Frýdek-Místek.


celý článek...

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek ve Frýdku-Místku

  Úterý  26. 1. 2016
Již v prvních lednových dnech zavítal předseda KDU-ČSL, Pavel Bělobrádek do Moravskoslezského kraje. V úterý 19.1.2016 se zúčastnil 5. zasedání Okresního výboru KDU-ČSL Frýdek – Místek, rozšířené o předsedy místních organizací. Schůze se konala v sále Národního domu. Ve svém projevu Pavel Bělobrádek vyhodnotil komunální volby, ocenil výsledek zejména 2. kola senátních voleb v MSK, který jednoznačně postavil do čela Ing. Jiřího Carbola, současného senátora. Politické novinky, projednávání zákonů, migrační krize, přijímání migrujících křesťanů, ekologie, připravované dotační tituly, budoucnost MSK ve vztahu k OKD, elektronická evidence tržeb, ochrana hranic a bezpečnost občanů před jarní vlnou migrantů do Evropy, to byly stěžejní témata, o kterých se dlouze diskutovalo.
celý článek...

Stavba obchvatu Frýdku – Místku je podle ministra v ohrožení

  Pondělí  11. 1. 2016
Senátor Jiří Carbol a europoslanec Tomáš Zdechovský dne 8. ledna 2016 osobně navštívili ministra dopravy Dana Ťoka ve věci stavby R48 Frýdek - Místek – obchvat. Na jednání za účasti ředitele ŘSD Jana Kroupy se dozvěděli, že výstavba dlouho očekávaného obchvatu města je ve velkém ohrožení. Dokonce může dojít i k úplnému zastavení příprav. 
 
celý článek...

Jiří Carbol spolu s europoslancem Tomášem Zdechovským navštívili Magistrát ve Frýdku-Místku

  Čtvrtek  7. 1. 2016
Europoslanec Tomáš Zdechovský spolu se senátorem Jiřím Carbolem navštívili i Magistrát ve Frýdku-Místku. Hlavním bodem jednání bylo téma, které trápí obyvatele Frýdku-Místku, a to výstavba obchvatu města.


celý článek...

Schválili jsme v Senátu

  Středa  6. 1. 2016
Dnes jsme v Senátu schválili zrušení věkové hranice 70 let pro diplomaty nebo zrušení poplatků vybíraných za lidové písně, které u nichž je autor neznámý. Příští týden nás čeká debata o novele silničního zákona nebo branného zákona.

celý článek...

Senát schválil mírné navýšení peněz pro obce

  Středa  2. 12. 2015
Senát na dnešním jednání projednal novelu zákona o rozpočtovém určení daní, kterou se navyšují příjmy krajům. V rámci projednávání senátoři hlasovali také o navržené změně předloženého zákona ve prospěch obcí a měst. Celkem ze dvou senátních výborů a komise pro venkov byl předložen pozměňovací návrh, kterým se navyšují příjmy obcí o 2,0 mld. Kč, v letech dalších pak meziročně o dalších cca 7,0 mld. Kč.
celý článek...

Senátní výbor pro veřejnou správu podpořil navýšení příjmů nejen krajů, ale i obcí!

  Středa  25. 11. 2015
Na dnešním jednání senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí byl podpořen návrh novely zákona o rozpočtovém určení daní, kterou se navrhuje od 1. ledna 2016 zvýšit podíl daňových výnosů krajů na DPH ze stávajících 7,86% na původní procentní podíl krajů z let 2005-2011, tedy na 8,92%. Současně senátoři podpořili, aby podobně jako je tomu u krajů, došlo k postupnému sjednocení procentního podílu na všech daňových výnosech také u obcí.
celý článek...

Tisková zpráva Jiřího Carbola – Pracovní skupina k projektu „Pošta Partner“

  Pondělí  2. 11. 2015
21. října 2015 zasedla v Senátu poprvé pracovní skupina k projektu „Pošta Partner“, která je složena ze zástupců ministerstev vnitra, financí, průmyslu a obchodu, České pošty, Českého telekomunikačního úřadu a zástupců místních samospráv (Svazu měst a obcí, Svazu místních samospráv a Spolku pro obnovu venkova).
Tato pracovní skupina vznikla na základě výsledků kulatého stolu „Poštovní zákon a jeho důsledky“ a jejím gestorem je za Senát PČR senátor Jiří Carbol.


celý článek...

Senátor Jiří Carbol převzal záštitu nad aukcí výtvarných děl, pořádanou Charitou Frýdek - Místek

  Pátek  9. 10. 2015
Pátý ročník aukce výtvarných děl se uskutečnil v pátek 9. října 2015 v Rytířském sále Frýdeckého zámku. Svou přítomností nás poctil senátor Jiří Carbol, který nad aukcí převzal záštitu.
celý článek...

Křest knihy Ústav Edvarda Beneše v letech 1950 - 1964

  Úterý  6. 10. 2015
Dne 6. října 2015 se v knihkupectví Kapitola ve Frýdku Místku uskutečnil křest knihy autora doktora Pavla Carbola, pod názvem Ústav Edvarda Beneše v letech 1950 - 1964.
Knihu pokřtil senátor Jiří Carbol, a u této slavnostní chvíle přednesl projev s poděkováním, autorovi knihy, PhDr. Pavlovi Carbolovi, Ph.D.
celý článek...


zpět     nahoru     domů     tisk


Vyhledat na stránkách:Facebook
Odkazy


Aktuality - Moje politika - Životopis - Kalendář akcí - Fotogalerie - Zeptejte se


Copyright © 2014 Jiří Carbol. Všechna práva vyhrazena.