Dnes je 16. 12. 2018  - Svátek má Albína

Ing. Jiří Carbol

Senátor Parlamentu České republiky


Volební obvod 69
frýdecko-místecko, frýdlantsko

Aktuality


Úterý  6.10.2015

Křest knihy Ústav Edvarda Beneše v letech 1950 - 1964

Dne 6. října 2015 se v knihkupectví Kapitola ve Frýdku Místku uskutečnil křest knihy autora doktora Pavla Carbola, pod názvem Ústav Edvarda Beneše v letech 1950 - 1964.
Knihu pokřtil senátor Jiří Carbol, a u této slavnostní chvíle přednesl projev s poděkováním, autorovi knihy, PhDr. Pavlovi Carbolovi, Ph.D.


Vážení hosté,
v dubnu 2004 schválila Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR opakovaně přes předchozí veto Senátu zákon 292/2004 Sb. tvořený větou „Edvard Beneš se zasloužil o stát.“
Prezident České republiky Václav Klaus tento zákon nevetoval, ale také nepodepsal.
Je mi osobně líto, že jsem nebyl v té době členem poslanecké sněmovny a nemohl jsem přijetí tohoto zákona podpořit.
Edvard Beneš je pro mne svým životem vzorem politika a člověka a dnešní doba velmi silně takovéto morální a lidské vzory postrádá.
Nová kniha historika, pedagoga a publicisty Pavla Carbola, kterou dnes máme tu čest společně představit zde v knihkupectví Kapitola, popisuje dosud nepublikované informace o československém exilu.
Věřím, že si tato kniha najde své čtenáře a že bude povzbuzením pro všechny ty, kdo hledají v historii poučení pro současnost a hlavně budoucnost.
Děkuji autorovi za její sepsání a zároveň mu děkuji za jeho aktivity ve vědecké instituci, která se jmenuje Společnost Edvarda Beneše.
Věřím, že tato kniha není posledním dílem mého přítele a kolegy doktora Pavla Carbola a že se brzy dočkáme dalších historických biografií.
Z projevu senátora Jiřího Carbola

 Přečteno: 1087x

Komentářezpět     nahoru     domů     tisk


Vyhledat na stránkách:Facebook
Odkazy


Aktuality - Moje politika - Životopis - Kalendář akcí - Fotogalerie - Zeptejte se


Copyright © 2014 Jiří Carbol. Všechna práva vyhrazena.