Dnes je 20. 5. 2019  - Svátek má Zbyšek

Ing. Jiří Carbol

Senátor Parlamentu České republiky


Volební obvod 69
frýdecko-místecko, frýdlantsko

Aktuality


Středa  15.6.2016

Návrh zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich

Pane předsedající, pane ministře, vážené kolegyně a kolegové. Chtěl bych navázat na slova předřečníka pana senátora Horníka. Protože jsem podpořil v našem výboru návrh sankce, zkráceně je nazván zákaz pobytu, a chtěl bych říci, že je škoda, že ze zákona bylo vypuštěno něco, co funguje. Jak bylo řečeno, v předloňském roce byl použit tento zákaz nebo tato sankce 200krát, v následujícím roce už to bylo asi jenom deset případů. To znamená, že si ti lidé, kteří páchali přestupky a do té doby byli nepostižitelní, uvědomili, že sankce od obecního nebo městského úřadu může přijít.
Chtěl bych zdůraznit, že se jedná o sankci za opakované přestupky, to znamená, že se to netýká slušných a pořádných občanů, ale těch, kteří páchají přestupky opakovaně. Je to jediná možnost postihu recidivistů, kde vymahatelnost finanční sankce je z nejrůznějších důvodů nulová.
A chtěl bych tady bojovat za obce a místa, které podle mne nemohou zůstat bezmocné vůči problémovým občanům, kteří nedodržují pravidla.
Závěrem souhlasím s argumentem předkladatele návrhu, že opakované netrestané přestupky mohou vést až ke spáchání trestného činu. Jednoznačně podporuji to, že tato sankce má výchovný rozměr. A proto bych vás chtěl požádat, abyste propustili tento návrh zákona do podrobné rozpravy, aby se mohlo v hlasování o tomto návrhu rozhodnout. Děkuji za pozornost.

Jiří Carbol
senátor

25. schůze Senátu
1. den schůze – 15.06.2016
Návrh zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
Tisk č. 280 / schváleno/


Přečteno: 1013x

Komentářezpět     nahoru     domů     tisk


Vyhledat na stránkách:Facebook
Odkazy


Aktuality - Moje politika - Životopis - Kalendář akcí - Fotogalerie - Zeptejte se


Copyright © 2014 Jiří Carbol. Všechna práva vyhrazena.