Dnes je 19. 8. 2019  - Svátek má Ludvík

Ing. Jiří Carbol

Senátor Parlamentu České republiky


Volební obvod 69
frýdecko-místecko, frýdlantsko

Aktuality


Středa  12.4.2017

Senát bude projednávat „vykostěný“ registr smluv

Senátoři z výboru pro veřejnou správu v úterý projednávali novelu zákona o registru smluv. Původní poslanecký návrh byl ve sněmovně doplněn mnoha dalšími širokými výjimkami pro státní a městské firmy, až dostal nelichotivou nálepku „vykostěný“.
Na jednání výboru padly návrhy na schválení i zamítnutí nebo úpravu předlohy, ale žádný nezískal potřebnou většinu pro schválení. Někteří senátoři za ČSSD dokonce zvažují podání ústavní stížnosti.
Jinak to vidí lidovci. „Došlo k rozšíření výjimek, zužuje se výčet subjektů, zužuje se výčet smluv, zmírňuje požadavky pro smlouvy. Je to pro nás nepřijatelné. Navrhuji návrat do stavu původního poslaneckého návrhu, tedy vyjmutí Budějovického Budvaru, což je jediný národní podnik, který dnes funguje,“ uvedl v úterý na výboru senátor Jiří Carbol (KDU-ČSL).
Atmosféra kolem projednávání této novely zákona je velmi rozjitřená. Zákon má své odpůrce, ale i radikální zastánce. Senátor Jiří Carbol ale věří, že se horní komora nakonec dohodne na omezení výjimek s tím, že se zveřejňování nebude vztahovat v souladu s původním návrhem novely jen na národní podnik Budějovický Budvar.

Ve Frýdku-Místku 12. dubna 2017


Přečteno: 742x

Komentářezpět     nahoru     domů     tisk


Vyhledat na stránkách:Facebook
Odkazy


Aktuality - Moje politika - Životopis - Kalendář akcí - Fotogalerie - Zeptejte se


Copyright © 2014 Jiří Carbol. Všechna práva vyhrazena.