Dnes je 20. 5. 2019  - Svátek má Zbyšek

Ing. Jiří Carbol

Senátor Parlamentu České republiky


Volební obvod 69
frýdecko-místecko, frýdlantsko

Aktuality


Úterý  17.5.2016

Senátor Jiří Carbol převzal záštitu nad Mezinárodním festivalem pěveckých sborů Baška 2016


Málokterá obec v Moravskoslezském kraji má tak skvělý amatérský soubor, který ovšem předvádí výkony na profesionální úrovni, jako je tomu v Bašce. Není pochyb, že je zde řeč o Lašském smíšeném pěveckém sboru, jehož věhlas dosahuje i na místa velmi vzdálená. Koncertují nejen v tuzemsku, ale i v celé Evropě. Jejich vystoupení mohli sledovat diváci např. v Rakousku, Itálii nebo Švýcarsku. Veliký respekt začne člověk cítit již v okamžiku, kdy se dozví, že soubor byl založen v roce 1952 a funguje tedy nepřetržitě již 64 let!
Členové amatérských souborů to přitom nemají vůbec lehké. Potřebují cítit pevné a stabilní zázemí ve svých rodinách. Mají svá zaměstnání a svůj volný čas tráví převážně na zkouškách a vystoupeních. Ale dělají to, naštěstí pro nás, rádi. Je to pro ně všechny jistě srdeční záležitost, a odměnou jsou jim spokojení a bouřlivě tleskající návštěvníci jejich koncertů. Samozřejmě pořádají v rámci své činnosti i benefiční představení, např. na podporu Vozíčkářů Frýdek - Místek nebo Hospice Ostrava.
Jistě je pro všechny žijící účastníky nezapomenutelný 8. říjen 1994, kdy naposledy koncertovali s mistrem Eduardem Hakenem v Bazilice Navštívení Panny Marie ve Frýdku.
Den na to byl svátkem pro všechny obyvatele Bašky, kdy zde bylo uděleno Čestné občanství obce, umělci, hodnému obdivu a uznání, právě mistru Eduardu Hakenovi.
Na závěr bych velmi rád poděkoval všem členům sboru, zvláště panu starostovi a dirigentovi Lašského smíšeného pěveckého sboru, panu Michalovi Válkovi za jeho obětavost a organizování již tradičních Mezinárodních festivalů pěveckých sborů Baška, vedení obce, sponzorům i všem, kteří se obětavě starají o tyto hudební nezapomenutelné zážitky.
A do budoucna přeji celému sboru ještě mnoho úspěšných koncertních vystoupení a spousty spokojených diváků.

Ing. Jiří Carbol

více fotografií: www.jiricarbol.cz/fotogalerie/2016-05-17-senator-jiri-carbol-prevzal-zastitu-nad-mezinarodnim-festivalem-peveckych-sboru-baska-2016/


Přečteno: 1091x

Komentářezpět     nahoru     domů     tisk


Vyhledat na stránkách:Facebook
Odkazy


Aktuality - Moje politika - Životopis - Kalendář akcí - Fotogalerie - Zeptejte se


Copyright © 2014 Jiří Carbol. Všechna práva vyhrazena.