Dnes je 14. 12. 2018  - Svátek má Lýdie

Ing. Jiří Carbol

Senátor Parlamentu České republiky


Volební obvod 69
frýdecko-místecko, frýdlantsko

Aktuality


Pondělí  11.1.2016

Stavba obchvatu Frýdku – Místku je podle ministra v ohrožení

Senátor Jiří Carbol a europoslanec Tomáš Zdechovský dne 8.ledna 2016 osobně navštívili ministra dopravy Dana Ťoka ve věci stavby R48 Frýdek - Místek – obchvat. Na jednání za účasti ředitele ŘSD Jana Kroupy se dozvěděli, že výstavba dlouho očekávaného obchvatu města je ve velkém ohrožení. Dokonce může dojít i k úplnému zastavení příprav.
„Na základě dnes zjištěných informací přímo od pana ministra dopravy jsem se rozhodnul požádat o schůzku v této věci předsedu vlády pana Bohuslava Sobotku,“ řekl senátor Jiří Carbol. „Jde o tak závažnou situaci, že by měly jít všechny politické zájmy stranou a všichni politici by se měli zasadit o co nejrychlejší pozitivní vyřešení celé situace,“ uvedl dále senátor.
Politici nabídli ministrovi pomoc
Z vyjádření ministra dopravy totiž vyplynulo, že za vším je třeba hledat zákon č. 39/2015 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. Přijetí tohoto zákona v minulém roce způsobilo, že stavba obchvatu Frýdku-Místku, která má posudek o vlivu na životní prostředí (proces EIA) zpracovaný podle zákona č. 244/1992 Sb., tak bude podléhat vydání nového ověřovacího stanoviska. A to může způsobit několikaleté zpoždění zahájení a realizace výstavby.
„Panu ministrovi jsme nabídli pomoc především při jednání s Evropskou komisí v Bruselu. Stavba obchvatu Frýdku-Místku je pro nás naprostou prioritou,“ zdůraznil po setkání europoslanec Tomáš Zdechovský. Ten chce požádat také o brzkou schůzku ministra životního prostředí Richarda Brabce.

Přečteno: 1111x

Komentářezpět     nahoru     domů     tisk


Vyhledat na stránkách:Facebook
Odkazy


Aktuality - Moje politika - Životopis - Kalendář akcí - Fotogalerie - Zeptejte se


Copyright © 2014 Jiří Carbol. Všechna práva vyhrazena.