Dnes je 16. 12. 2018  - Svátek má Albína

Ing. Jiří Carbol

Senátor Parlamentu České republiky


Volební obvod 69
frýdecko-místecko, frýdlantsko

Aktuality


Pondělí  2.11.2015

Tisková zpráva Jiřího Carbola – Pracovní skupina k projektu „Pošta Partner“

21. října 2015 zasedla v Senátu poprvé pracovní skupina k projektu „Pošta Partner“, která je složena ze zástupců ministerstev vnitra, financí, průmyslu a obchodu, České pošty, Českého telekomunikačního úřadu a zástupců místních samospráv (Svazu měst a obcí, Svazu místních samospráv a Spolku pro obnovu venkova).
Tato pracovní skupina vznikla na základě výsledků kulatého stolu „Poštovní zákon a jeho důsledky“ a jejím gestorem je za Senát PČR senátor Jiří Carbol.
Pracovní skupina projednala aktuální stav projektu České pošty „Pošta Partner“, jehož cílem je převod části poštovních provozoven na Pošty Partner, což jsou pošty provozované třetí osobou.
Cílem projektu je, aby na konci roku 2025 provozovala Česká pošta, s. p. pouze 691 vlastních provozoven a 2 526 Pošt Partner.
Zástupce ČTÚ Ing. Marek Ebert konstatoval, že tento projekt je funkční, mimo jiné díky navýšení provozních marží.
Zástupce ze SMO Karel Rejchrt uvedl konkrétní příklad ohlasů od občanů obcí, kde již byly Pošty Partner zavedeny a ty dokazují, že občané jsou s touto změnou spokojeni a oceňují příznivější rozsah hodin pro veřejnost, které tyto provozovny poskytují díky velkému nasazení obecních samospráv.
Závěrem se všichni zúčastnění shodli na nezbytnosti zvýšení vzájemné informovanosti o konkrétních změnách. Je nezbytné, aby Česká pošta předkládala své návrhy na zapojení samosprávám v dostatečném časovém předstihu.
Senátor Jiří Carbol v závěru poděkoval všem účastníkům schůzky, zvláště pracovníkům České pošty za přípravu podkladových materiálů. Pracovní skupina nadále bude monitorovat průběh projektu a projednávat připomínky jednotlivých členů skupiny.


Přečteno: 1075x

Komentářezpět     nahoru     domů     tisk


Vyhledat na stránkách:Facebook
Odkazy


Aktuality - Moje politika - Životopis - Kalendář akcí - Fotogalerie - Zeptejte se


Copyright © 2014 Jiří Carbol. Všechna práva vyhrazena.