Dnes je 17. 7. 2018  - Svátek má Martina

Ing. Jiří Carbol

Senátor Parlamentu České republiky


Volební obvod 69
frýdecko-místecko, frýdlantsko

Aktuality


Středa  17.6.2015

Tisková zpráva senátora Jiřího Carbola

Senátor Jiří Carbol dnes obhájil na 9. schůzi Senátu pozměňující návrh, který do budoucna zprostí obce a města povinnosti starat se o silniční vegetaci v průjezdních úsecích silnic a dálnic.
Senát PČR dne 17. června 2015 projednal návrh zákona, kterým se mění zákon č. 13/1997Sb., o pozemních komunikacích a zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů.
Senát jednoznačnou většinou vrátil návrh tohoto zákona Poslanecké sněmovně PČR s několika pozměňujícími návrhy.
Jeden ze zásadních přijatých návrhů osvobozuje obce a města od povinnosti starat se o silniční vegetaci v průjezdních úsecích obcí. Senátor Jiří Carbol předložil uvedený pozměňující návrh na jednání Výboru pro územní rozvoj, veřejnou zprávu a životní prostředí a dnes jej obhájil i na 9. schůzi Senátu.
Pokud bude návrh zákona v této podobě schválen v poslanecké sněmovně, stane se běžnou praxí, že se o silniční vegetaci v průjezdních úsecích silnic a dálnic bude starat majitel pozemku, což je stát.
„Uvedený návrh reaguje na otázky kolem údržby silniční vegetace v průjezdních úsecích obcí. Došlo totiž k situaci, kdy obecné soudy vegetaci v intravilánu obce označily za veřejnou zeleň, o niž mají pečovat obce. Tato povinnost je pro obce značně finančně náročná a zatěžující, a její zrušení určitě městům a obcím významně zjednoduší život“ zdůraznil senátor Jiří Carbol.Přečteno: 994x

Komentářezpět     nahoru     domů     tisk


Vyhledat na stránkách:Facebook
Odkazy


Aktuality - Moje politika - Životopis - Kalendář akcí - Fotogalerie - Zeptejte se


Copyright © 2014 Jiří Carbol. Všechna práva vyhrazena.