Dnes je 16. 12. 2018  - Svátek má Albína

Ing. Jiří Carbol

Senátor Parlamentu České republiky


Volební obvod 69
frýdecko-místecko, frýdlantsko

Aktuality


Ježíškovo vnouče

  Úterý  4. 12. 2018
Jsem rád, že jsem se mohl stát Ježíškovým vnoučetem a splnit přání paní Věrce v Domově pro seniory ve Frýdku-Místku. Paní Věrka si přála televizi.
Proč si ji přála?

celý článek...

Záštita Sportovní den seniorů města Ostravy

  Sobota  24. 11. 2018
Bylo mi ctí, že tak, jako každý rok, jsem i letos mohl převzít záštitu nad 8. ročníkem Sportovně zábavného dne, který uspořádala MO Senioři ČR Ostrava.
celý článek...

Předání ceny vítězi na Festivalu Dobrých zpráv v Tv NOE

  Neděle  18. 11. 2018
Bylo mi ctí, že jsem mohl poblahopřát a předat cenu vítězi na Festivalu Dobrých zpráv v televizi NOE. Srdečné poděkování patří všem tvůrcům, kteří přispívají k dobrým zprávám.
celý článek...

Převzetí ocenění k aktivitě protikorupčních opatření

  Čtvrtek  15. 11. 2018
Je mi ctí, že jsem od organizace Rekonstrukce státu, mohl převzít ocenění k aktivitě protikorupčních opatření.
celý článek...

Rekordy handicapovaných hrdinů

  Sobota  10. 11. 2018
Slavnostní vyhlášení vítězů projektu Rekordy handicapovaných hrdinů v Ostravě. Skvělá akce, pro skvělé lidičky - hrdiny. Srdečná gratulace všem oceněným a v neposlední řadě také těm, kteří krásný zážitek všem oceněným připravili. Záštitu nad akcí vyjádřili, primátor města Ostravy Tomáš Macura, náměstek hejtmana MSK Jiří Navrátil a senátor Jiří Carbol.


celý článek...

100 let republiky

  Neděle  4. 11. 2018
Skvělý koncert v obci Baška k významnému republikovému výročí.
srdečné poděkování patří všem,kteří se postarali o nádherný zážitek.
celý článek...

Krajský den seniorů

  Sobota  3. 11. 2018
Srdečné poděkování patří všem účinkujícím na Krajském dni seniorů v obci Dobrá.
celý článek...

Návrh senátního návrhu zákona o volbách do Parlamentu České republiky

  Čtvrtek  18. 10. 2018
Návrh senátního návrhu zákona senátora Jiřího Dienstbiera a dalších senátorů, kterým se mění zákon č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, byl na dnešní 8. schůzi Senátu Parlamentu ČR zamítnut.
Hlasoval jsem proti tomuto návrhu.
celý článek...

Předání pamětního listu za dlouholeté působení v zastupitelském úřadě

  Neděle  16. 9. 2018
Senátor Jiří Carbol, předal starostce Nižních Lhot, paní Marii Gryžboňové Mališové a panu starostovi Starého Města, panu Josefu Mikulcovi, pamětní list, který oceňuje starostky a starosty, kteří slouží občanům nepřetržitě ve své obci, či městě více, jak 20 let.
celý článek...

Aukce výtvarných děl

  Neděle  16. 9. 2018
Bylo mi ctí, že jsem mohl, jako každoročně, převzít záštitu nad Aukcí výtvarných děl, kterou pořádá Charita Frýdek - Místek. Výtěžek aukce je určen na nákup pomůcek a na charitní služby určené seniorům.
celý článek...

Páteční podvečer patřil zasloužilým a dlouholetým členům KDU-ČSL okresu Nový Jičín

  Sobota  8. 9. 2018
Páteční podvečer v Kulturním domě v Příboře patřil zasloužilým a dlouholetým členům KDU-ČSL okresu Nový Jičín. Ti, kteří vstoupili před padesáti léty do tehdy Československé strany lidové, byli dnes oceněni za věrnost straně, která sice změnila název, ale nikoliv obsah. Srdečné blahopřání patří všem oceněným.
S úctou Jiří Carbol
celý článek...

Exkurze v Barumu

  Sobota  8. 9. 2018
Byli jsme na exkurzi v Barumu. Bylo to velmi zajímavé, ale samozřejmě se ve výrobně pneumatik nedá nic zdokumentovat, tak nás zde mimo jiné zaujal, a tak jsme si trochu zahráli na děti, výtah paternoster. Jinak komínky ještě umím, viz skládání vesty, vždyť mám průpravu z ,,nedávné" povinné vojenské služby.
celý článek...

Návštěva Patrika Kunčara v jeho senátním obvodu

  Sobota  8. 9. 2018
Byli jsme na návštěvě u Patrika Kunčara.
Senátoři KDU-ČSL a nezávislí, zavítali na pozvání starosty Uherského Brodu a senátora, Patrika Kunčara, do jeho senátního obvodu. Navštívili, mimo jiné, Charitní domov sv. Anežky v Otrokovicích, kterým je i s výkladem provedl ředitel zařízení, Ing. Peter Kubala.
celý článek...

,, guláš 5 x jinak "

  Sobota  25. 8. 2018
,, GULÁŠ 5 x JINAK "
Krásné odpoledne připravili v Horních Domaslavicích všem návštěvníkům. Hlavním programem byla soutěž ve vaření gulášů o putovní pohár starosty, které se zúčastnilo 5 týmů.
celý článek...

Třinec se dnes stal statutárním městem

  Středa  18. 7. 2018
Vážený pane předsedo, vážené paní senátorky, vážení páni senátoři. Jak jsem pozorně sledoval tuto diskusi, lituji, že jsem se nepřihlásil na výzvu pana předsedy, kterou tradičně u všech zákonů říká, jestli někdo navrhuje nezabývat se. Mohli jsme si ušetřit minimálně půl hodiny času a mohli jsme se věnovat důležitým zákonům, které nás čekají. Jedním z nich je třeba zákon o urychlení výstavby dopravní infrastruktury.
celý článek...

Obchvat se staví. Konečně!

  Úterý  22. 5. 2018
Dnešní den se dá nazvat slavnostním, a to hlavně pro obyvatele města Frýdku-Místku. Poklepáním základního kamene se dovršilo mnohaleté očekávání stavby obchvatu města, kterým denně projede až 45 tisíc vozidel.
celý článek...

Z dnešní schůze Senátu

  Čtvrtek  17. 5. 2018
Děkuji za slovo, vážený pane předsedající. Milé kolegyně a kolegové, dovolte, abych tady vystoupil jako senátor druhé kategorie, protože jsem nedostal dopis od pana Faltýnka.


celý článek...

Zlatý pohár LINDE ve SOŠ Frýdek-Místek

  Úterý  24. 4. 2018
Jsem rád, že jsem se opět letos mohl zúčastnit zahajovacího ceremoniálu této prospěšné soutěže ve SOŠ Frýdek-Místek, která letos probíhá již po dvaadvacáté. Přeji všem soutěžícím pevnou ruku a hodně štěstí a v neposlední řadě patří poděkování všem, kteří tak náročnou mezinárodní soutěž připravují.
celý článek...

25. ročník Celostátní přehlídky církevních škol

  Pátek  6. 4. 2018
Od 3. dubna až 6. dubna 2018 uspořádala oderská Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České jubilejní 25. ročník Celostátní přehlídky církevních škol v zájmové umělecké činnosti. Studenti z 22 škol z celé České republiky si připravili až 96 představení. Připraven byl také bohatý doprovodný program v podobě výstav, besed, koncertů, hudebních a dramatických dílen.
celý článek...

1. místopředsedkyně Senátu navstívila Frýdek-Místek, část 4

  Pátek  16. 3. 2018
Poslední zastávkou paní 1. místopředsedkyně Senátu PČR, Miluše Horské, v rámci návštěvy Frýdecko-Místeckého regionu, byl Dětský domov a Školní jídelna Frýdek - Místek p. o.
celý článek...

1. místopředsedkyně Senátu navstívila Frýdek-Místek, část 3

  Pátek  16. 3. 2018
Frýdecko - Místecký Hospic p.o., byl dalším navštíveným zařízením paní 1. místopředsedkyně Senátu PČR, Miluše Horské, v rámci její návštěvy Frýdku - Místku. Paní místopředsedkyni a její doprovod přivítal ředitel zařízení, Ing. Jan Jursa. Srdečné poděkování patří, jak panu řediteli, tak personálu za jejich práci, kterou vzhledem k pacientům Hospice, vykonávají s citem a láskou.
celý článek...

1. místopředsedkyně Senátu navstívila Frýdek-Místek, část 2

  Pátek  16. 3. 2018
Druhou zastávkou dnešní návštěvy paní 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, Miluše Horské, bylo Gymnázium a Střední odborná škola ve Frýdku - Místku, kde byla přijata vedením školy, panem ředitelem Ing. Jaroslavem Konečným a jeho zástupkyni, paní PaedDr. Ivou Krulikovskou. Po krátkém zastavení s vedením školy se uskutečnila beseda se studenty 4. ročníku Gymnázia.
celý článek...

1. místopředsedkyně Senátu navstívila Frýdek-Místek

  Pátek  16. 3. 2018
Paní 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, Miluše Horská, dnes navštívila Frýdek - Místek. První zastávkou její návštěvy byla skvělá a světoznámá společnost, vyrábějící vynikající medové dorty MARLENKA.
celý článek...

Historii je třeba si připomínat

  Čtvrtek  15. 3. 2018
Město Frýdek - Místek si dnes pietou připomnělo 79. výročí odporu proti německým okupantům v Czajánkových kasárnách v Místku.
Češi kladli německým okupantům odpor pouze na jediném místě v zemi: v Místku.


celý článek...

Jiří Carbol přispěl na "Kufr pro Afriku"

  Pondělí  12. 2. 2018
Senátor Jiří Carbol, který dlouhodobě podporuje projekt Kola pro Afriku, přispěl na pořízení montážního kufru do Afriky, ve kterém je základní nářadí na opravu kol, pumpička a jiné potřebné věci, které pomáhají kola udržovat co nejdéle v pojízdném stavu.
celý článek...

Hostem u Mladých lidovců

  Pátek  26. 1. 2018
V pátek 26. ledna 2018 proběhla v Krajské kanceláři ve Frýdku - Místku Krajská konference Mladých lidovců Moravskoslezského kraje, která si do čela organizace zvolila nové vedení.
celý článek...

Pavel Fischer je můj kandidát na prezidenta České republiky

  Středa  10. 1. 2018
Jsem rád, že jsem mohl svým podpisem, coby senátor, podpořit kandidaturu Mgr. Pavla Fischera do prezidentských voleb.
Je skvělým kandidátem nejen pro své povahové vlastnosti, klidného, rozvážného, inteligentního člověka, ale i pro jeho zkušenosti jak v domácí, tak i zahraniční politice.
Je to můj kandidát na prezidenta České republiky.
celý článek...

Tříkrálový průvod v Místku

  Čtvrtek  4. 1. 2018
Přijďte 6.1.2018 na tříkrálový průvod. Zároveň můžete podpořit Tříkrálovou sbírku.
celý článek...

Novoroční koncert

  Pondělí  1. 1. 2018
Krásný umělecký zážitek a ještě pro dobrou věc, zažili všichni, kdož se zúčastnili Novoročního koncertu pro dobrou věc, a to záchranu krásných starobylých varhan v kostele sv. Maří Magdalény v Dětmarovicích. Koncert uspořádala farnost Dětmarovice a MO KDU - ČSL.
celý článek...

  Sobota  23. 12. 2017
Požehnané vánoční svátky a vše dobré do nového roku
Vám přeje

Jiří Carbol
celý článek...

Vánoční setkání v Domově pro seniory v Místku

  Pátek  22. 12. 2017
Ve čtvrtek jsme spolu s radním ve Frýdku - Místku, Marcelem Sikorou, navštívili Domov pro seniory na ulici 28. října ve Frýdku - Místku. Setkali jsme se zde se zaměstnanci a uživateli domova.
celý článek...

Předvánoční setkání v Domě pokojného stáří

  Čtvrtek  14. 12. 2017
Krásné předvánoční odpoledne, tak jako každý rok, připravili zaměstnanci uživatelům Domu pokojného stáří ve Frýdku - Místku. Setkání se zúčastnil i senátor Jiří Carbol a radní Marcel Sikora.
celý článek...

Potravinová sbírka ve Frýdku-Místku pro azylové domy

  Pátek  20. 10. 2017
Ve středu jsem se zúčastnil spolu s náměstkem primátora Frýdeku-Místku Richardem Žabkou a radním města Frýdku-Místku Marcelem Sikorou potravinové sbírky, kterou pořádají zaměstnanci Magistrátu Frýdku-Místku ve spolupráci se Slezskou diakonii. Trvanlivé potraviny dostanou potřební v azylových domech.


celý článek...

Senátoři záchranili přijatelnou podobu registru smluv

  Středa  4. 10. 2017
V únoru 2017 poslanci vykostili problematickou novelou zákon o registru smluv. Tato novela obsahovala plošné výjimky z povinnosti zveřejňovat smlouvy pro veřejně vlastněné podniky - z registru by zmizelo zhruba 40 procent smluv.
Senátoři však tuto novelu významně opravili a plošné výjimky zrušili. Zároveň navrhli povinnost zveřejňovat pro Poslaneckou sněmovnu, Senát, Kancelář prezidenta, NKÚ či Ústavní soud. Senát svým hlasováním prokázal své místo v ústavním systému ČR jako jeho pojistka.
celý článek...

Svátek seniorů

  Čtvrtek  28. 9. 2017
Dnešní den byl oslavou nejen sv. Václava, slavili i senioři svůj den, a to v Ostravě - Petřkovicích. Rád jsem přijal pozvání a záštitu nad touto skvělou akcí.
celý článek...

1.místopředsedkyně Senátu Miluše Horská navštíví frýdecko-místecko

  Úterý  19. 9. 2017

celý článek...

Jiří Carbol podporuje projekt Kola pro Afrika

  Čtvrtek  10. 8. 2017
Dnes se uskutečnila ve Frýdku - Místku, již v pořadí pátá nakládka Kol pro Afriku, která budou sloužit dětem v africké Gambii. Celkem bylo dnes odvezeno 140 kol.
Kola se z místních sběrných míst odvážejí do centrálního skladu v Ostravě - Koblově. Tam se opravují, kompletují, aby byla schopna provozu pro školáky v Gambii. Do oprav se zapojují také vězni z ostravské věznice v Heřmanicích nebo osoby propuštěné po výkonu trestu. Ve sběrném místě ve Frýdku-Místku se již od roku 2013 sesbíralo úctyhodných 650 kol.
celý článek...

ScioŠkola ve Frýdku-Místku nebude

  Úterý  8. 8. 2017
Doufejme, že po volbách se situace změní a nový ministr školství bude nakloněn této aktivitě se zřízením Scio školy ve Frýdku - Místku. Já tuto aktivitu se zřízením soukromé školy plně podporuji a mrzí mě, že ministerstvo školství se tomu až tak moc brání. A proč zrovna ve Frýdku - Místku? Všude žijí lidé i ve východní části republiky. Nejlepší by asi pro nás v Moravskoslezském kraji bylo, aby ministrem školství se po volbách stal někdo, kdo náš region plně chápe.
celý článek...

Jsem připraven pomoci k obnově kostela v Gutech

  Neděle  6. 8. 2017
Senátor Jiří Carbol (KDU-ČSL), který se nedělní mše v Gutech zúčastnil, řekl, že doufá, že se kostel podaří obnovit v co nejkratší době. Škoda je ale podle něj nenahraditelná. „K tomu kostelu mám citový vztah, protože jsem tady chodil jako mladý kluk, a musím říct, že mě tahle událost velmi zasáhla. Takže se budu snažit, co můžu, pomáhat tomu, aby se ten kostel obnovil,“ řekl Carbol.
celý článek...

Registr smluv

  Čtvrtek  20. 7. 2017
V Senátu právě prošla i s mou podporou novela zákona o registru smluv. Tímto se výrazně uleví mnoha podnikům, které mají průmyslovou nebo obchodní povahu, či veřejným vysokým školám nebo nemocnicím. Ti všichni budou po nabytí účinnosti této novely osvobozeni od povinnosti zveřejňovat smlouvy.
celý článek...

Zákaz chovu kožešinových zvířat

  Středa  19. 7. 2017
Přišla mi spousta e-mailů s žádostí o podporu zákona o zákazu chovů kožešinových zvířat a jejich týrání.
Děkuji za Váš zájem a dovolte, abych Vám sdělil, že jsem připraven podporovat zákaz chovu kožešinových zvířat.
celý článek...

Den rodin v Šenově

  Neděle  11. 6. 2017
Již se stalo tradicí, že se v Šenově každoročně uskuteční skvělá a hojně navštěvovaná akce pro rodiny, pod hlavičkou MO KDU - ČSL a Jednoty Orel. Program pro děti i jejich rodiče byl rozmanitý. Děti soutěžily v různých disciplínách a rodiče byli poučeni, jak se hraje petang, a tak je to chytlo, že málem při něm, jak se říká ,,zatměli". Moc hezké bylo, že na akci zavítala i paní Krestová, bydlící nedaleko, a můžeme prozradit, jistě se nebude zlobit, její věk. Rovná pětadevadesátka. To by jí nikdo neháhal, když je vidět o nedělí v kostelíčku na mši, kam ji zaveze její obětavý syn, Josef, ve kterém má vzornou péči.
celý článek...

Zákon o pohřebnictví

  Středa  31. 5. 2017
Dnes byl v Senátu schválen navržený zákon o pohřebnictví, jehož zpravodajem byl senátor Jiří Carbol.
,,Jsem velmi rád, že tento citlivý zákon o pohřebnictví byl v Senátu schválen. Schválení umožňuje rodičům mrtvě narozených dětí se důstojně rozloučit s tělíčkem dítěte a pohřbít jej," sdělil senátor Jiří Carbol
celý článek...

Zákon o pedagogických pracovnících

  Středa  31. 5. 2017
Senát na svém dnešním jednání neschválil zákon o pedagogických pracovnících, který zavádí karierní řád, ale s pozměňujícími návrhy jej vrátil poslancům. Ty zvyšují příplatky učitelům za třídnictví z 1500 korun na 3000 korun, chtějí zrušit ve školách speciální funkce logopeda a odborníka na zrakově postižené děti a také monopol ministerstva školství na vzdělávání učitelů. "Přijaté návrhy přímo navyšují odměny učitelům, a o to nám v zásadě šlo", řekl k tomu senátor Jiří Carbol (KDU-ČSL), který uvedenou novelu podpořil. Díky tomuto rozhodnutí zřejmě zůstane ve funkci i ministryně školství.
celý článek...

Doberská pětka

  Sobota  20. 5. 2017
V sobotu 20. května 2017 se uskutečnil na hřišti TJ Sokol v Dobré již tradiční běžecký závod, pod názvem Doberská pětka. Závodily všechny věkové kategorie, snad již i dvouletí caparti. Hlavním závodem na 5 km byl běh Lukáše Kuči o cenu senátora Jiřího Carbola, který předal vítězům poháry.
Poděkování patří organizátorům této skvělé sportovní akce a všem účastníkům soutěží. Příští rok se těšíme na již 4. ročník této soutěže.
celý článek...

Kola pro Afriku v rámci akce Frýdek-Místek na kole

  Sobota  20. 5. 2017
Již počtvrté se konala v areálu přehrady Olešná skvělá akce pod názvem ,,Frýdek - Místek na kole", kterou organizuje město Frýdek - Místek. Tradičně se také podílíme na akci svým propagačním stánkem pro dobrou věc, a to ,,Kola pro Afriku", jehož garantem je Marcel Sikora.
celý článek...

Svátek matek v Charitě

  Pondělí  15. 5. 2017
Krásné středeční odpoledne ke Svátku matek, připravili zaměstnanci Charity Frýdek - Místek pro své klienty i zaměstnance. Poblahopřát a hlavně poděkovat všem maminkám a babičkám přišel jako každý rok i senátor Jiří Carbol.
celý článek...

Český den proti rakovině již po jednadvacáté!

  Středa  10. 5. 2017
Senátora Jiřího Carbola dnes navštívila v senátorské kanceláři ve Frýdku - Místku, paní Libuška Hrbáčová, coby dobrovolnice, se symbolickou kytičkou měsíčku lékařského. Tento symbol doprovází kampaň k prevenci onemocnění rakoviny hlavy a krku.

celý článek...

,,Bez historie není současnost"

  Čtvrtek  4. 5. 2017
Ve čtvrtek 4. května 2017 byla v Senátu zahájena výstava pod názvem ,,Bez historie není současnost", nad kterou převzal záštitu senátor Jiří Carbol.
celý článek...

Zlatý pohár LINDE

  Středa  26. 4. 2017
Již 21. ročník mezinárodní soutěže mladých svářečů, pod názvem Zlatý pohár LINDE, se uskutečnil ve SOŠ Frýdek - Místek, ve dnech 25. a 26. dubna 2017.
celý článek...

Poděkování od Rekonstrukce státu

  Středa  19. 4. 2017
Vážený pane senátore,

dovoluji si Vám jménem platformy Rekonstrukce státu poděkovat za předložení a podporu návrhu vedoucího ke zrušení neadekvátní a legislativně nekvalitní plošné výjimky pro podniky vlastněné státem či obcemi. Považujeme za velmi důležité, že vy i kolegové z KDU-ČSL takto jednoznačně podporujete zachování smysluplné podoby zákona o registru smluv.

celý článek...

Senát bude projednávat „vykostěný“ registr smluv

  Středa  12. 4. 2017
Senátoři z výboru pro veřejnou správu v úterý projednávali novelu zákona o registru smluv. Původní poslanecký návrh byl ve sněmovně doplněn mnoha dalšími širokými výjimkami pro státní a městské firmy, až dostal nelichotivou nálepku „vykostěný“.
celý článek...

Pošta Partner

  Středa  15. 3. 2017
Česká pošta počítá s tím, že se 2 500 poboček ze stávajících 3 200 převede na poštu Partner. A to do roku 2025.
Česká pošta bude mít v cílovém stavu cca 700 vlastních provozoven, zbývající budou provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou. Vychází tak z usnesení vlády z 22. dubna 2015.
Pošta Partner je plnohodnotnou alternativou pobočky pošty.
K realizaci projektu bylo využito zahraničních zkušeností, hlavně ze sousedních států Německa a Rakouska.
celý článek...

1. Mají národní podnik Budvar a společnosti s většinovým podílem státu, krajů a obcí mít výjimku ze zveřejňování v registru smluv? Pokud ano/ne, z jakého důvodu?

  Pondělí  13. 3. 2017
Nepodpořím sněmovní verzi, která vyjímá z povinnosti zveřejňování skoro všechny státní a městské podniky. Pokud na tom bude shoda v senátním klubu KDU-ČSL a nezávislí, tak podpořím vyjmutí ze zákona pro Budvar, která byla původním obsahem novely. Pokud ale taková jednotlivá změna nebude pro naše senátory akceptovatelná, budu hlasovat pro zamítnutí sněmovní novely zákona. I nadále podporuji původně schválený záměr zveřejňování smluv, který vede k transparentnosti a lepšímu nakládání s veřejnými prostředky.
celý článek...

Pozvánka na seminář

  Středa  8. 3. 2017
Pozvánka na seminář na téma: „Zabraňme vylidňování území,
aneb jak zajistit jeho obslužnost“.
celý článek...

Mistroství Euroregionu Beskydy v judu

  Sobota  4. 3. 2017
Senátor Jiří Carbol velmi rád přijal pozvání na mezinárodní soutěž mládežnických kategorií v judu. Mistrovství Euroregionu Beskydy se uskutečnilo 4. března 2017 v hale 7. základní školy na ul. 1. Máje ve Frýdku - Místku. Klub se rozhodl uspořádat soutěž na počest 750-tého výročí města Frýdku-Místku. Zúčastnilo se 300 soutěžících, nejen z České republiky, ale i z příhraničních regionů Slovenska a Polska. Velké poděkování patří všem organizátorům za skvěle zvládnutou akci a v neposlední řadě všem soutěžícím.
celý článek...

Senátor Jiří Carbol navštívil Hospic ve Frýdku-Místku

  Úterý  14. 2. 2017
Milan Štěch, předseda Senátu PČR, navštívil v rámci návštěvy Moravskoslezského kraje i město Frýdek - Místek. Setkání s předsedou Senátu a jeho chotí se zúčastnil také senátor obvodu č. 69 Frýdek - Místek, Jiří Carbol, společně navštívili Hospic ve Frýdku-Místku, který je zařízením města.
celý článek...

Návštěva nízkoprahového zařízení

  Neděle  12. 2. 2017
Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bunkr o.p.s. v Třinci jsme navštívili společně s místopředsedou Poslanecké sněmovny Janem Bartoškem, poslankyni Pavlou Golasowskou a náměstkem hejtmana MSK Jiřím Navrátilem. Prohlédli jsme si nejen hudební zkušebnu , ale také Komunitní centrum Borek, kde jsme diskutovali s klienty i pracovníky o potřebnosti služby. Seznámili jsme se s problémy financování těchto služeb, které nám nastínil ředitel Roman Brzezina a metodička Renáta Turoňová. Věřím, že tato návštěva je významným krokem k utužení spolupráce zejména mezi tímto zařízením a Moravskoslezským krajem.
celý článek...

Zpráva roku: Stavbě obchvatu Frýdku-Místku již nic nebrání

  Úterý  7. 2. 2017
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) vydalo souhlasné stanovisko k vlivu stavby obchvatu Frýdku-Místku na životní prostředí (EIA). Stavbě téměř devítikilometrového úseku tak nic nebrání ve vydání stavebního povolení, sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

Obchvat Frýdku-Místku, na který město čeká dlouhá desetiletí, má být součástí trasy transevropské dopravní sítě Brno – Olomouc – Český Těšín – Krakov. Naváže na už hotové úseky dálnice D48 a rovněž na dálnici D56 vedoucí z Ostravy.


celý článek...

Měl by zákon do zastupitelstev obcí obsahovat výrazné většinové prvky?

  Pátek  27. 1. 2017
Polemika JUDr. Stanislava Polčáka a Ing. Jiřího Carbola k tomuto tématu.
celý článek...

S europoslancem Tomášem Zdechovským ohledně obchvatu Frýdku-Místku

  Úterý  3. 1. 2017
Dnes se na Krajském úřade Moravskoslezského kraje uskutečnila schůzka v rámci poslaneckých dní europoslance Tomáše Zdechovskéhou s náměstky hejtmana, Lukášem Curylem a Jiřím Navrátilem a senátorem Jiřím Carbolem.
celý článek...

Senát nepodpořil povinnost dvoudenní lhůty na dodání léků do lékáren

  Středa  21. 12. 2016
Senátoři se na své prosincové schůzi postavili proti poslaneckému návrhu novely zákona o léčivech, který měl zajistit rovné podmínky k přístupu k lékům pro všechny pacienty. Pozměňovací návrh přijatý v Senátu, negarantuje povinnost distributora dodat potřebný lék do lékárny do dvou dnů a je tak namířen proti českým pacientům, protože je jen na libovůli distributora, kdy potřebný lék doveze do lékárny. Již dnes odmítají distributoři pravidelně dodávat léky do vzdálenějších lékáren na malých městech a vesnicích. Současný pokřivený stav v oblasti dodávek léčiv do lékáren v Česku vyhovuje jen lékárenským řetězcům, které jsou majetkově propojeny s velkoobchodem a budou tak nadále přednostně zásobovány.
celý článek...

Zamezení vývozu léků do zahraničí

  Pondělí  12. 12. 2016
V pátek 9. prosince 2016 jsem se sešel na pracovní schůzce s předsedou Grémia majitelů lékáren, kterým je Mgr. Marek Hampel. Jednali jsme o novele zákona o léčivech, která má zamezit vývozu léků do zahraničí, aby nedocházelo k situacím, že naši pacienti pak tyto léky marně shání.
celý článek...

Distancování se od omluvy ústavních činitelů Číně

  Středa  30. 11. 2016
Podpořil jsem prohlášení Senátu k zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice, kterým jsme se distancovali od prohlášení 4 ústavních činitelů z 18. října 2016. Hlavním důvodem mého rozhodnutí je podpora zachování pracovních míst v regionu Moravskoslezského kraje, ohrožených dumpingovým dovozem levné čínské oceli. Jedná se nejen o 15 tisíc pracovních míst v ocelářském průmyslu, ale i o 45 tisíc návazných pracovních míst.
celý článek...

Přeji Vám všem, abyste radostně a ve zdraví prožili dobu Adventu

  Neděle  27. 11. 2016

celý článek...

Tolerance alkoholu u cyklistů? Novela zvyšuje riziko lidských tragédií

  Úterý  22. 11. 2016
Návrh, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu po vypití několika sklenek vína či piva,předložila skupina senátorů, v čele s místopředsedou horní komory Zdeňkem Škromachem. Předloha má podle rakouského vzoru uzákonit, že cyklisté na cyklostezkách a na silnicích třetí třídy by mohli mít až 0,8 promile alkoholu v krvi, pokud pojedou na kole sami. Přitom další podmínka, že alkohol nevyloučí jejich schopnost řídit kolo, mi připadá poněkud humorná – jak by mohli v opačném případě kolo řídit?
Pokutu za jízdu na kole pod vlivem alkoholu novela zachovává, jen ji snižuje ze současných 2500 až 20 000 korun na nejvýše 500 korun. Sankce by se na cyklistu vztahovaly i v případě, že by pod vlivem alkoholu zavinil dopravní nehodu.

celý článek...

Hudbou pro rodinu

  Neděle  20. 11. 2016
V neděli 20. listopadu se konal v kostele sv. Václava v Ostravě benefiční koncert Hudbou pro rodinu. Speciálním účinkujícím byl ministr zemědělství Marian Jurečka. Hosty byli senátor Jiří Carbol, poslanec Petr Kudela, náměstek hejtmana Lukáš Curylo.Výtěžek z tohoto kocertu bude věnován na podporu projektu integračního klubu BRÁNA "Žít svůj život" a další činnost Centra pro rodinu a sociální péči.
celý článek...

Trh vzdělávání a pracovního uplatnění 2016

  Úterý  15. 11. 2016
Dne 8. listopadu 2016 se v Národním domě ve Frýdku - Místku uskutečnila prezentace učebních a studijních oborů středních škol, prezentace povolání a prezentace zaměstnavatelů, pod hlavičkou Úřadu práce ČR, kontaktního pracoviště Frýdek - Místek a Statutárního města Frýdek - Místek.
celý článek...

Koncert Vlasty Redla s Malou partou

  Pondělí  14. 11. 2016
Dne 7. prosince 2016 v 19 hodin srdečně zveme všechny příznivce Vlasty Redla a Malé Party do Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí na benefiční koncert, který pořádá Charita Frýdek-Místek, město Frýdlant nad Ostravicí a Kulturní centrum. Ještě jednou jste všichni srdečně zváni.

celý článek...

Mše svatá ve Frýdlantě nad Ostravicí

  Neděle  6. 11. 2016
U příležitosti 140. výročí posvěcení kaple Blahoslavené Panny Marie ve Středisku sociálních služeb města Frýdlantu nad Ostravicí se uskutečnilo dne 4. listopadu 2016 slavnostní setkání ke cti sv. Karla Boromejského, pod patronací města a farnosti Frýdlantu nad Ostravicí.
celý článek...

Dalajlama navštívil senátory

  Středa  19. 10. 2016
Dnes se asi 50 senátorů sešlo v Zeleném salonku v Senátu, aby se setkalo s tibetským duchovním vůdcem Dalajlamou.
celý článek...

120. výročí od posvěcení Kudjelkovy kaple v Petřvaldě

  Úterý  18. 10. 2016
Společně s místostarostou obce Mořkov Jiřím Navrátilem přijal senátor Jiří Carbol pozvání starosty obce a vedení obce Petřvald na oslavu 120. výročí od posvěcení Kudjelkovy kaple, která je v majetku obce a o kterou se obec prvotřídně stará.
celý článek...

Podporuji Petra Orla do Senátu za obvod Novojičínsko

  Úterý  11. 10. 2016
Vyjadřuji svou podporu ve 2. kole senátních voleb kandidátovi Petru Orlovi, který dobře zná senátní obvod Novojičínsko, kde prožil celý svůj život. Svým aktivním a dlouholetým působením na místě šéfa stanice pro záchranu ohrožených zvířat prokázal, jak silný vztah má k ochraně přírody a krajiny. Petr Orel je poctivý a zásadový člověk. Takové lidi v Senátu všichni potřebujeme.
celý článek...

Do Senátu podporuji Pavlu Golasowskou

  Úterý  11. 10. 2016
Paní Pavlu Golasowskou znám nejen jako skvělou političku, ale i kamarádku a hlavně obětavou matku početné rodiny. Má velké zkušenosti z oblasti sociální politiky, což je v tomto regionu velmi významné. Plně ji podporuji i v 2. kole senátních voleb, které se konají tento pátek a sobotu. Vážení voliči, dejte, prosím, svůj hlas Pavle Golasowské, protože nejvýchodnější region České republiky potřebuje v Senátu ženu, která zde má kořeny a cit k zdejším lidem.
celý článek...

Aukce výtvarných děl

  Pondělí  10. 10. 2016
Jménem Charity Frýdek-Místek si Vás senátor Jiří Carbol dovoluje pozvat na další ročník AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL, nad kterým opět převzal záštitu. Aukce se koná 14. října 2016 od 17 hodin opět v Rytířském sále frýdeckého zámku.

celý článek...

Krajský den seniorů v Dobré, pod záštitou senátora Jiřího Carbola

  Středa  28. 9. 2016
Ve středu 28. září o státním svátku se v Základní škole v obci Dobrá uskutečnil již 12. ročník Krajského dne seniorů, pod záštitou starosty a senátora Jiřího Carbola. V úvodu všechny přivítala a popřála hezký sváteční den, paní Zlatuška Paršová, předsedkyně Krajské rady Svazu důchodců ČR, Moravskoslezského kraje. Srdečné přivítání s přáním krásných zážitků se dostalo přítomným, od senátora a starosty obce Dobrá, Jiřího Carbola.
celý článek...

Senátor Jiří Carbol převzal záštitu nad setkáním onkologických organizací v Moravskoslezském kraji

  Úterý  27. 9. 2016
Senátorovi Jiřímu Carbolovi bylo velkou ctí, převzít záštitu nad setkáním všech onkologických organizací Moravskoslezského kraje. Hostitelem nyní byla Frýdecko - Místecká organizace.
celý článek...

Výstava ovoce a zeleniny zahradkářů v Dobré

  Sobota  17. 9. 2016
V Dobré se v letošní sezoně opět urodilo.
celý článek...

Lašské slavnosti v Sedlištích

  Neděle  4. 9. 2016
Devátý ročník Lašských slavností v obci Sedliště se opět vydařil
celý článek...

Školní rok zahájil senátor Jiří Carbol v Dobré

  Čtvrtek  1. 9. 2016
První školní den 2016/2017 zahájil senátor Jiří Carbol ve škole v obci Dobrá.
celý článek...

Velká Doberská

  Sobota  27. 8. 2016
Tradiční akci se stala Velká Doberská
celý článek...

Schváleno v Senátu

  Středa  24. 8. 2016
Dnes jsem v Senátu podpořil novelu zákona o sdružování v politických stranách, Pokud bude novela schválená Poslaneckou sněmovnou a podepsána prezidentem, tak dojde k významným novinkám ve fungování a hospodaření politických stran. Strany, budou muset vést transparentní účty, hospodaření bude kontrolovat nově zřízený nezávislý úřad. Bude také zaveden limit pro výše daru, od jednoho dárce.
celý článek...

Palkovické dožínky

  Pondělí  22. 8. 2016
Každoročně se v měsíci srpnu koná v malebné podbeskydské obci Palkovice, dožínková slavnost. Letos to bylo již potřinácté.
celý článek...

Setkání na Čeladné

  Sobota  23. 7. 2016
MO KDU - ČSL v Čeladné uspořádala v sobotu 23. 7. 2016 v areálu myslivecké chaty skvělou akci pod názvem ,, Letní posezení s grilováním selátka. Byl připraven bohatý program pro děti i dospělé. Nechyběly výborné zabijačkové speciality a skvělé domácí zákusky. Také pivečko chutnalo v parném odpoledni. Mezi návštěvníky nechyběl senátor Jiří Carbol, který popřál všem hezkou zábavu, a hlavně poděkoval všem obětavým organizátorům za skvěle připravenou akci.
celý článek...

Odhalení sochy sv. Anežky České v Senátu PČR

  Neděle  26. 6. 2016
Členové horní komory dnes také řešili novelu zákona o právu shromažďovacím, která mimo jiné rozšiřuje okruh osob, které mohou shromáždění oznámit. Novela se s pozměňovacími návrhy vrací k novému projednání do Poslanecké sněmovny. Stihli jsme i odhalit sochu sv. Anežky České, která bude v září tohoto roku předána jako dar našeho státu papeži Františkovi.
celý článek...

Návrh zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich

  Středa  15. 6. 2016
Pane předsedající, pane ministře, vážené kolegyně a kolegové. Chtěl bych navázat na slova předřečníka pana senátora Horníka. Protože jsem podpořil v našem výboru návrh sankce, zkráceně je nazván zákaz pobytu, a chtěl bych říci, že je škoda, že ze zákona bylo vypuštěno něco, co funguje. Jak bylo řečeno, v předloňském roce byl použit tento zákaz nebo tato sankce 200krát, v následujícím roce už to bylo asi jenom deset případů. To znamená, že si ti lidé, kteří páchali přestupky a do té doby byli nepostižitelní, uvědomili, že sankce od obecního nebo městského úřadu může přijít.


celý článek...

Den rodin v Šenově

  Neděle  12. 6. 2016
Stalo se již každoroční tradicí, že MO KDU - ČSL v Šenově a Jednota Orel pořádají pro děti a jejich rodiče zábavné odpoledne, pod názvem Den rodin. Byl připraven bohatý program, jak sportovní, tak i kulturní. Děti se mohly radovat z různých atrakcí a soutěžit ve sportovních disciplínách. Bohaté občerstvení a výborná zmrzlina, všechny v tomto horkém nedělním odpoledni osvěžila. Pozvání na slavnost přijal i senátor Jiří Carbol s manželkou.
celý článek...

Návštěva ministra zemědělství Mariana Jurečky a senátora Jiřího Carbola na Farmě Herot

  Čtvrtek  19. 5. 2016
Ministr zemědělství Marian Jurečka navštívil v rámci návštěvy Moravskoslezského kraje, rodinnou zemědělskou Farma Herot v Pržně na Frýdecko - Místecku. Ministra doprovázeli, senátor Jiří Carbol a místostarosta obce Mořkov, Jiří Navrátil. Setkali se zde také se starostou obce Pržno, Petrem Blokšou.
celý článek...

Jiří Carbol spolu s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou navštívili Marlenku

  Čtvrtek  19. 5. 2016
Ministr zemědělství Marian Jurečka za doprovodu senátora Jiřího Carbola navštívili největší podnik na výrobu medových dortů Marlenka ve Frýdku - Místku.
celý článek...

Senátor Jiří Carbol převzal záštitu nad Mezinárodním festivalem pěveckých sborů Baška 2016

  Úterý  17. 5. 2016
Málokterá obec v Moravskoslezském kraji má tak skvělý amatérský soubor, který ovšem předvádí výkony na profesionální úrovni, jako je tomu v Bašce. Není pochyb, že je zde řeč o Lašském smíšeném pěveckém sboru, jehož věhlas dosahuje i na místa velmi vzdálená. Koncertují nejen v tuzemsku, ale i v celé Evropě. Jejich vystoupení mohli sledovat diváci např. v Rakousku, Itálii nebo Švýcarsku. Veliký respekt začne člověk cítit již v okamžiku, kdy se dozví, že soubor byl založen v roce 1952 a funguje tedy nepřetržitě již 64 let!
celý článek...


zpět     nahoru     domů     tisk


Vyhledat na stránkách:Facebook
Odkazy


Aktuality - Moje politika - Životopis - Kalendář akcí - Fotogalerie - Zeptejte se


Copyright © 2014 Jiří Carbol. Všechna práva vyhrazena.