Dnes je 17. 7. 2018  - Svátek má Martina

Ing. Jiří Carbol

Senátor Parlamentu České republiky


Volební obvod 69
frýdecko-místecko, frýdlantsko

Aktuality


Středa  13.5.2015

Vystoupení Jiří Carbola v Senátu

Senátor Jiří Carbol se stal navrhovatelem senátního návrhu zákona, kterým se mění zákon o státním podniku a zákon o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích.

Jeho řeč v Senátu:

Děkuji. Vážený pane místopředsedo, vážené paní senátorky, vážení páni senátoři, navázal bych na svého předřečníka, který nakonec řekl, že podporuje, aby tento návrh zákona postoupil dál, přestože na začátku říkal, že už jsme v jiné době, že některé věci, které se dály v minulosti, udát nemohou, tak já si myslím, že by měly být pro nastavení nových pravidel pro jmenování ředitelů státních podniků a členů dozorčích rad stanovena pravidla jasná.

Návrh zákona byl připravován na základě dlouhodobé nespokojenosti veřejnosti se systémem rozdělování státních funkcí jako politických trafik. Poslední velká kouzla – už o tom hovořil pan senátor Michálek – byli tři exposlanci, kteří byli nejprve obviněni, zadrženi, vazebně stíhání, následně propuštěni a v poslední době finančně odměněni. Myslím si, že to je Kocourkov po česku.

V neposlední řadě tento návrh zákona přináší určitě významný impuls pro zrychlení prací na vládní předloze, kterou má za úkol ministerstvo financí. Chtěl bych vás tedy požádat o podporu tohoto návrhu zákona. Děkuji.

Přečteno: 878x

Komentářezpět     nahoru     domů     tisk


Vyhledat na stránkách:Facebook
Odkazy


Aktuality - Moje politika - Životopis - Kalendář akcí - Fotogalerie - Zeptejte se


Copyright © 2014 Jiří Carbol. Všechna práva vyhrazena.