preloader icon


Články

Články jsou seřazeny chronologicky od nejnovějšího po nejstarší


Z dnešní schůze Senátu

Děkuji za slovo, vážený pane předsedající. Milé kolegyně a kolegové, dovolte, abych tady vystoupil jako senátor druhé kategorie, protože jsem nedostal dopis od pana Faltýnka.
Takže přesto bych rád řekl, že nemám nic proti tomu, když oprávněné skupiny lobbují za své zájmy. Co mi ale vadí, že když předseda Svazu měst a obcí během dnešního dne rozesílá na všechny obce, které jsou členy tohoto Svazu měst a obcí, dopis, ve kterém se cítí ublížený a ukřivděný a vyzývá tam senátory formou tohoto otevřeného dopisu, aby nedělali problémy, aby schválili zákon tak, jak přišel z Poslanecké sněmovny a tečka.
Myslím si, že to už je skoro na hranici toho, že Senát by se vlastně mohl zrušit. Protože tak, jak říkal můj kolega Petr Šilar, nemáme čas, je potřeba makat, tak to tady schvalme, ať můžeme jít domů. Já bych chtěl říct, že včera na klubu jsme měli trošku jiné pohledy. Je vidět, že se to dneska díky té mediální masáži trochu posunulo, tam většina byla pro schválení toho pozměňovacího návrhu, který předkládal kolega Horník, a který je totožný z pozměňovacím návrhem ústavněprávního výboru.
Chtěl bych říct a tady paní senátorce Baudyšové adresovat, prostřednictvím předsedajícího, poznámku, že my vlastně se přesně tady tím pozměňovacím návrhem staráme o ty starosty. Je rozdíl mezi senátorem, poslancem, každý z nich má nést jakousi vyšší míru veřejného zájmu. Kupříkladu pan poslanec Tomio musí snášet, když ho oslovují nebo označují „Pitomio“, mně se to moc nelíbí, ale řekl to soud, že je to přijatelné, ale přece starosta, nebo člen zastupitelstva, který třeba není uvolněný, proč by měl snášet takovou míru veřejného zájmu a nechat tak tu závist probublávat?
Takže já bych vás chtěl poprosit, abyste podpořili ten pozměňovací návrh, který je z ústavně-právního výboru, tu část, kterou předkládal kolega Horník. V zásadě jde jenom o to, že se navrhuje, aby osobní a majetkové poměry starostů nebyly veřejně anonymně přístupné, ale pouze na žádost. A starosta, nebo ten, na koho se ptají, se dozví, kdo se o jeho soukromí zajímá. Jak říkal pan senátor Kubera, prostřednictvím předsedajícího, tak to bylo, fungovalo to, nevím, proč by to tak nemohlo fungovat do budoucna. Děkuji.

Jiří Carbol
senátor

Vloženo: 17. 5. 2018 Přečteno: 442x
Ing. Jiří Carbol
Senátor Parlamentu České republiky
Volební obvod 69
frýdecko-místecko, frýdlantsko
Kontakty:
mobil + 420 731 245 881
e-mail: marta.kolegova@volny.cz
e-mail: carbolj@senat.cz
Ing. Jiří Carbol - Facebook Ing. Jiří Carbol - Youtube Ing. Jiří Carbol - napište mi
Copyright © 2019 Jiří Carbol. Všechna práva vyhrazena.